Dobrý deň vážení spoluobčania. Keďže sa po našom meste šíri jóbova zvesť, že tí žiaci, ktorí sa rozhodli študovať na našom krupinskom gymnáziu nebudú môcť, lebo ich je málo. Chcem ukľudniť rodičov a žiakov budúcich študentov GAS Krupina trieda na budúci rok sa otvorí. Mrzí ma, že viac veria niektorí žiaci inému gymnáziu ako krupinskému, ale maju na to právo. Dnes som bola na rokovaní u vedúceho odboru školstva BBSK, gymnaziálne štúdium v Krupine nikto neruší, je záujem aby bolo pre žiakov z Krupiny a okolia dostupné.
Iné je financovanie školy , ale to je na vedení BBSK a riaditeľovi školy ako to zabezpečiť. Ešte raz opakujem prvú triedu na GAS otvoríme v šk.r.2018/19.
Gymnázium bude v Krupine pokiaľ si ho sami krupinčania svojím nezáujmom o túto školu nezrušia.