1.G 4

ADAPTAČNÝ TÝŽDEŇ PRE PRVÁKOV

Do školských lavíc našej školy zasadli noví prváci. Sme radi, že sme mali možnosť privítať študentov z Krupiny, Bzovíka, Pliešoviec, Hontianskych Nemiec, Čekoviec, či Dudiniec. Už prvý deň nového školského roka sa na nových prvákov tešila ich triedna profesorka p. Anna Fedešová, ktorá bude ich tútorkou celé štyri roky štúdia na našej škole. Prvý deň bol organizačný a informatívny. Študenti sa zoznámili so spolužiakmi, popozerali si priestory školy a oboznámili sa s rozvrhom a predmetmi.

Druhý deň sa našim prvákom venovali pracovníčky z Centra pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie. Študenti riešili rôzne problémy a modelové situácie, ktoré si pre nich pracovníčky centra pripravili.

Tretí deň sa študenti zúčastnili na účelovom cvičení. V doprovode svojej triednej pani profesorky a pani p. Kvasovej absolvovali prechádzku na Vartovku.

Vo štvrtok na študentov čakali úvodné hodiny, kde sa prvýkrát stretli s novými pedagógmi, ktorí im predstavili daný predmet a kritéria hodnotenia.

Adaptačný týždeň bol ukončený návštevou Múzea SNP v Banskej Bystrici, ktorej sa zúčastnili všetci študenti a pedagógovia školy. Pripomenuli sme si 73. výročie ozbrojeného povstania domáceho odboja počas druhej svetovej vojny.

Prvákom prajeme úspešný prvý školský rok na novej škole.

ADAPTAČNÝ TÝŽDEŇ PRE PRVÁKOV