20171011_105617

BODY THE EXHIBITION a VEĽTRH VYSOKÝCH ŠKÔL

11.10. 2017 sa študenti Gymnázia A. Sládkoviča spolu so študentmi SOŠOaS zúčastnili exkurzie, ktorej cieľom boli dve zastávky. V rámci predmetu biológie sme navštívili výstavu Body the exhibition a pre študentov 3. a 4. ročníka bola určená návšteva výstaviska, kde sa konal Veľtrh vysokých škôl.  Výstava Body the exhibition nám poskytla komplexný pohľad na ľudské telo. Celá naša posádka bola rozdelená na 2 skupiny. Obidve skupinky sprevádzali študentky medicíny, čím sme mali možnosť vypočuť si odborný výklad v každej časti výstavy.  Mali sme možnosť spoznať naše telo do úplných detailov. Videli sme kostrový systém, svalstvo, dýchacie orgány, reprodukčné orgány, krvný obeh a ďalšie detailné časti nášho tela. Špeciálna časť výstavy bola venovaná detailnému vývoju ľudského plodu od embrya až po narodené dieťa. Mali sme možnosť detailne spoznať ľudské telo pri rôznych pozíciách ako napr. pri hraní basketbalu, bežaní, pri sedení, či pri dirigovaní. V závere sme si zopakovali a vyskúšali postup pri podávaní prvej pomoci. Po skončení sme sa presunuli do AEGON arény, kde študenti navštívili jednotlivé vysoké školy, ktoré ich zaujali.  Dozvedeli sa nielen o štúdiu na vysokých školách na Slovensku, ale aj v Českej republike, či Rakúsku.  Veľtrh ponúkol študentom diskusie o štúdiu, prezentácie o školách, či rôzne súťaže. Ďakujeme študentom, že sa exkurzie zúčastnili a získali nové vedomosti. Ďakujeme aj p.p. Fedešovej, p.p. Gajdošíkovej a p.p. Korčokovej za pedagogický dozor.

Mgr. Gajdošíková Oľga

BODY THE EXHIBITION a VEĽTRH VYSOKÝCH ŠKÔL