20170509_095901 - kópia

DEŇ EURÓPY na našej škole

9. mája si každoročne pripomíname sviatok Európskej únie – Deň Európy. Je to spomienka na 9. mája 1950, kedy francúzsky minister zahraničných vecí Robert Schuman predstavil svoj plán na zjednotenie Európy. Plán obsahoval zoznam krokov smerujúcich k integrácii Európy. Aj študenti našej školy sa dnes aktívne zapájali do aktivít spojených s oslavami EÚ. V ranných hodinách sa 19 vybraných študentov zapojilo do vedomostnej súťaže s názvom Mladý digitálny Európan.  Súťaž sa realizovala formou školského online elektronického testovania prostredníctvom elektronického testovacieho systému e-Test. Študenti odpovedali na rôznorodé otázky týkajúce sa histórie EÚ, členských štátov EÚ, osobností EÚ, orgánov EÚ a pod.

O 10-tej hodine sme mali možnosť na našej škole privítať pána prof. RNDr. Vladimíra Šuchu, DrSc., ktorý  od roku 2014 pôsobí ako generálny riaditeľ Spoločného výskumného centra (JRC) v Bruseli.  V súčasnosti má v jeho osobe Slovensko prvého  generálneho riaditeľa v rámci Európskej komisie.  JRC poskytuje nezávislú vedeckú a technickú podporu pri tvorbe politiky Európskej únie. Má priamy vplyv na život občanov, pretože výsledkami svojho výskumu sa podieľa na tvorbe zdravého a bezpečného životného prostredia, zabezpečovaní zdrojov energie, udržateľnej mobility, zdravia a bezpečnosti občanov. Diskusia s pánom Vladimírom Šuchom bola veľmi bohatá na poznatky a nové informácie pre každého prítomného. Svojím rozprávaním sa dotkol viacerých tém, ktoré študentov zaujímali ako napr. problematika migrácie, o Brexite a jeho vplyve na EÚ, o vzťahu EÚ a Turecka, ale aj o školstve, o našej budúcnosti a budúcnosti našich potomkov. Každý si z tejto besedy odniesol niečo obohacujúce. Ďakujeme veľmi pekne za návštevu našej školy.

DEŇ EURÓPY na našej škole