Festival vedy a techniky 2008

27.-29.11. sa 7 žiakov nášho osemročného gymnázia zúčastnilo Festivalu Vedy a techniky, ktorý organizovala Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET).

Po príchode na Prírodovedeckú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave sme si pripravili svoje projekty a zasadli sme do auly, kde bolo slávnostné otvorenie. Po otvorení festivalu sme prezentovali projekty pred návštevníkmi festivalu. Pokračovali sme na druhý deň, teda v piatok až do večera, už aj pred odbornými hodnotiteľmi. Večer sme sa v budove Slovenskej akadémie vied dozvedeli niečo o nových technológiách a prezreli sme si zaujímavé prístroje. V sobotu sme znova prezentovali a na záver bolo slávnostné ukončenie festivalu.

Naši študenti získali zaujímavé ocenenia. Tatiana Alakšová s projektom „Kamenné gule“ získala cenu dekana Prírodovedeckej falukty a ocenenie amerických geovedkýň. Filip Michalec a Dávid Vician s projektom „Točiace sa hodiny“ získali cenu predsedu poroty a cenu dekana Prírodovedeckej fakulty. Markus Bartík s projektom „Dopravná výchova detí“ získal cenu predsedu poroty, Lucia Draková s projektom „Prežijú rok 2015?“, Paulína Kikinderová s projektom „Moje milé srdce“ a Veronika Habrúnová s projektom „Motocykle – záľuba či hazard???“ získali účastnícky diplom.

Festival bol podľa mňa na vysokej odbornej úrovni, porotcovia boli milí a srdeční, ubytovanie bolo dobré. Spoznali sme nových kamarátov a poučili sme sa cez ich projekty. Odporúčam toto podujatie každému, koho zaujíma veda a technika.

Veronika Habrúnová, tercia, GAS Krupina