First Lego League – Gymnázium úspešné

Dňa 16. januára 2018 sa skupina študentov z nášho Gymnázia zúčastnila celosvetovo najznámejšej a najväčšej programovaco-výskumnej súťaži First Lego League. Našu školu reprezentovali pod názvom tímu GASKAdroids. Na súťaž sa pripravovali už od septembra a dnes mali možnosť po prvýkrát reprezentovať naše gymnázium a porovnať si zdatnosti z oblasti programovania a výskumu s 10 tímami z celého Slovenska. Súťaž pozostávala zo 4 povinných častí. Jednotlivé časti boli hodnotené porotami zvlášť. GASKAdroids museli súťažiť v Robot game, Robot dizajne, Tímovej práci a Vedecko-výskumnej práci. V jednotlivých kategóriách sme sa umiestnili nasledovne:

ROBOT GAME: 6. miesto

ROBOT DIZAJN: 6.miesto

TÍMOVÁ PRÁCA: 1.miesto

VEDECKO-VÝSKUMNÝ PROJEKT: 4.miesto

GASKAdroids sa celkovo umiestnili na 5.mieste, čo je na nováčikovský tím naozaj veľký úspech, keďže konkurencia bola silná, pretože mnoho tímov má aj  6 ročnú skúsenosť. No napriek tomu naše umiestnenie je veľký úspech!

Vďaka víťazstve v tímovej práci sme na našu školu priniesli prvú a dúfame, že nie poslednú trofej z First Lego League. Na súťaž nás pripravoval tréner tímu Bc. Peter Láslo. Gymnázium reprezentovali: Matúš Pántik (1.G), Henrich Tóth (1.G), Marcel Šlank (1.G), Kristína Ondrisková (2.G), Natália Gálová (2.G), Patrik Tuhársky (2.G), Adam Augustín (2.G) a Miroslav Ištván (2.G). Veríme, že táto prvá skúsenosť pre náš tím a školu prinesie mnoho úspechov v tejto súťaži aj na rok!

Miroslav Ištván  2.G

First Lego League