Gymnazisti maturovali

V dňoch od 23. mája do 26. mája sa na našej škole konala ústna forma maturitnej skúšky. Študenti štvrtého ročníka boli preskúšaní z predmetov, ktoré si vybrali. Štyri roky učenia a sedem dní opakovania ich dostatočne pripravili na 20 minút za zeleným stolom. Študenti boli preskúšaní zo štyroch povinných predmetov. Našli sa aj takí, ktorí maturovali aj z piateho dobrovoľného predmetu. Cieľom každého študenta bolo zmaturovať, nehovoriť neviem, radšej rozprávať ako byť ticho, v niektorých prípadoch aj rozosmiať maturitnú komisiu. Dôležité bolo použiť svoje vedomosti, ale aj skúsenosti z praktického života. Na Gymnáziu A. Sládkoviča maturovalo 40 študentov zo slovenského jazyka. Z angličtiny úspešne zmaturovalo 38 študentov, z francúzskeho jazyka 1 študentka a z ruského jazyka 2 študenti.  Z voliteľných predmetov maturovali hlavne z biológie, chémie, matematiky, náuky o spoločnosti, dejepisu, geografie, informatiky a fyziky. Všetci boli úspešní s celkovým priemerom školy 1,65. Srdečne gratulujeme milí maturanti a v budúcom štúdiu Vám prajeme hlavne veľa úspechov.

Dojmy, pocity, názory maturantov:

Mário Murín, 4.A

Mário Murín

„Tak ako som sa obával maturít, nakoniec všetko dobre dopadlo. Samozrejme je za tým veľa učenia, no veľká vďaka patrí profesorom, ktorí nám pomáhali a podporovali nás. Ja osobne som mal najväčšiu trému zo slovenčiny, ktorá nakoniec veľmi rýchlo uplynula a kľudne by som si to zopakoval. Teraz ma čaká cesta na vysokú školu. Som prijatý na filozofickú fakultu v Nitre, zároveň čakám na definitívne rozhodnutie z Banskej Bystrice, kde by som chcel ísť študovať učiteľstvo ruského jazyka a literatúry v kombinácii s učiteľstvom histórie.“

Júlia Mackovová, 4.B

Júlia Mackovová

„Moje pocity z maturity boli také, aké asi u každého. Bála som sa a mala som pocit, že nič neviem. Ale keď som už vošla do triedy, strach a stres zo mňa opadli a snažila som sa ukázať, čo som sa za štyri roky na gymnáziu naučila. Navyše, skúšajúci boli naozaj super, niekedy stačila jedna otázka a vedela som, čo mám hovoriť. Podľa mňa maturitu netreba podceniť a brať ju ako formalitu, ale ani zbytočne nepreháňať a nebáť sa. Keď už máte zmaturované, hovorí sa to ľahšie. Do školy by som chcela ísť na UK do BA na Filozofickú fakultu, prekladateľstvo a tlmočníctvo – angličtina a taliančina“

Daniela Šumichrastová, 4.B

Daniela Šumichrastová

„Pred maturitou som mala stres hlavne cez akademický týždeň. Počas skúšania to už bolo v pohode, pretože páni profesori a profesorky boli všetci milí a pri nich stres zmizol. Atmosféra bola uvoľnená, aj sme sa zasmiali. Celá maturita prebehla veľmi rýchlo a som spokojná, pretože som čakala niečo horšie, ale naozaj to bolo v pohode. Aj pani predsedkyne boli zlaté. Som spokojná aj so známkami a hodnotením odpovede. Na vysokú školu by som chcela ísť na zubnú techniku do Bratislavy.“

Zuzana Šufliarska, 4.A

Zuzana Šufliarska

„Musím sa priznať, že som bola veľmi vystresovaná pred každým predmetom…. Ale všetci profesori/profesorky v komisiách boli veľmi milí a radi zavtipkovali, čím vytvorili dobrú atmosféru pre odpoveď. A aj keď celkovo mám dobrý dojem z týchto maturít, už by som si to nechcela zopakovať…“

Bianka Krejčiová, 4.B

Bianka Krejčiová

„Pred maturitami som pociťovala veľkú zodpovednosť, pretože počas štyroch rokov som sa snažila podávať čo najlepšie výsledky a pri takej dôležitej skúške som svojich profesorov nechcela sklamať. Čo mi v konečnom dôsledku “zväzovalo ruky” a napriek mojej príprave to nedopadlo úplne tak ako som chcela. Profesori však boli úžasní a podržali ma vtedy, keď som to najviac potrebovala. Za čo im veľmi ďakujem. Zatiaľ ešte nie som úplne rozhodnutá, ktorú vysokú školu si vyberiem, ale rozhodujem sa medzi psychológiou a masmediálnou komunikáciou.“

Maturity 2016