Gymnazisti sa zúčastnili súťaže „Odbojárska vatra na Švábe“

Študenti Gymnázia A. Sládkoviča nesklamali svojou účasťou ani tento rok a zapojili sa do súťaže s názvom „Odbojárska vatra na Švábe“. Dňa  28. 9. 2016 sa študenti maturitného ročníka spolu s pani riaditeľkou našej školy zúčastnili akcie v osade Šváb pri Krupine. Túto akciu pripravilo mesto Krupina v spolupráci so Základnou organizáciou Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Krupine. V doobedňajších hodinách sa pri pamätníku Alexandra Nevského stretli pozvaní hostia, členovia SZPB, žiaci základných a stredných škôl spolu s pedagógmi, obyvatelia mesta Krupina, aby si uctili spomienku na udalosti Slovenského národného povstania. V úvodnej časti sa konalo kladenie vencov k pamätníku a príhovory pozvaných hostí. Následne po nich pán primátor mesta Krupina Ing. Radoslav Vazan zapálil partizánsku vatru, ktorá horela až do ukončenia celej akcie. Dvaja z našich študentov – Peter Pavlenda a Tomáš Tomašovic (4.G)  počas úvodného ceremoniálu držali čestnú stráž pri spomínanom pamätníku.  Súčasťou akcie bola aj súťaž študentov základných a stredných škôl v meste Krupina, ktorá pozostávala zo  štyroch disciplín: hod granátom, streľba zo vzduchovky na terče, dejepisný kvíz a zdravotnícka príprava. Na 1. mieste sa umiestnila ZŠ E. M. Šoltésovej,  na 2. mieste ZŠ J. C. Hronského, 3. miesto získalo Gymnázium A. Sládkoviča a 4. miesto získala  SOŠOaS v Krupine. Ďakujeme maturantom, ktorí sa zúčastnili tejto akcie a reprezentovali našu školu.

Gymnazisti sa zúčastnili súťaže „Odbojárska vatra na Švábe“ 2016