Imatrikulácie – Havaj kontra Superstar

Ako to už býva, aj tento školský rok sa začal privítaním tých najmenších na stredných školách a osemročných gymnáziách. Tohtoročné imatrikulácie sa konali v stredu 26. septembra 2007 v krupinskej kinosále, ktorá praskala vo švíkoch. Teda aspoň na začiatku…

Všetko to odštartovala oktáva a malí primáni, ktorí sa nám predstavili naozaj netradične. Nerozprávali nám básničky ako po minulé roky, ale dievčatá sa obliekli za chlapcov a chlapci za dievčatá a odpovedali na otázky prečo by chceli, alebo nechceli byť dievčaťom či chlapcom. Bolo to naozaj milé a originálne.

Potom sme sa presunuli do krásneho prostredia slnečného Havaja. Takto sa totiž rozhodli privítať prvákov na Gymnáziu Andreja Sládkoviča v Krupine študenti 4.G. Krásne oblečenie, výborné kulisy, zaujímaví moderátori. Aj disciplíny boli rozmanité, niekto sa pri nich zapotil viac, iný menej, ale hlavne, že bola sranda. A ak sa niekto pokúsil túto zábavu bojkotovať, napríklad neplnením úlohy, akú dostal, ihneď ho čakal trest. Musel hľadať stratené kľúče v nádobe, kde bolo všetko od banánov, cez lístie, burinu, zem a ostatné nechutnosti, len tie kľúče sa tam akosi ani nenašli.

Po gymnazistoch prišla na rad 4. OA, ktorej program sa niesol v znamení Superstar. Jednou z úloh ešte na samom začiatku bolo aj pozvanie pána primátora na túto veľkú šou. A to sa nádejnému prvákovi z obchodnej akadémie i podarilo. Pán primátor Ing. Radoslav Vazan zavítal do hľadiska a pozorne sledoval spolu s riaditeľom oboch škôl Mgr. Jánom Slosiarikom a ďalšími profesormi prvých a štvrtých ročníkov všetko, čo sa dialo na javisku.

Tohtoročné imatrikulácie boli zorganizované celkom dobre. Začali presne, aj mikrofóny fungovali, moderátori sa statočne ujali slova, aj väčšina prvákov prišla… Jediná chyba možno bola, že Havajčania svoje imatrikulácie natiahli skoro až na dve hodiny a tak sa konkurz Krupinskej Superstar musel rapídne skrátiť. Obecenstvo totiž nevydržalo do samého záveru a väčšina odišla. Nebolo to však fér, pretože ak si dá niekto toľko námahy s prípravou imatrikulácií a nakoniec zostane poloprázdne kino, to teda dokáže poriadne naštvať. Budúci maturanti sa však z tohto môžu aspoň poučiť.

Zavŕšením tejto akcie bola študentská diskotéka v Life Clube. Dúfam, že sa všetci dobre zabavili a noví študenti budú na štvrtákov spomínať len v dobrom.

Denisa Mackovová