IMG_0058 - kópia

KEĎ ŠTÚDIUM A CESTOVANIE IDÚ RUKA V RUKE

20.2. 2017 sme mali možnosť privítať našu bývalú študentku Barbaru Kráľovičovú, ktorá navštívila študentov I. a II. ročníka a porozprávala im na hodinách geografie o štúdiu v zahraničí a cestovaní. Barča začala svoje rozprávanie o štúdiu na našej škole, o štúdiu v USA, ktoré absolvovala ako tretiačka na našom gymnáziu. Študentom priblížila možnosti študijných pobytov už počas strednej školy a porozprávala im svoje osobné skúsenosti so svojim pobytom v USA. Zároveň nám ukázala bohatú fotodokumentáciu miest, ktoré v USA navštívila.  Dozvedeli sme sa, že Barča dnes študuje na THD – Technische Hochschule Deggendorf v Nemecku. Podobne sme sa dozvedeli o možnostiach štúdia na vysokej škole v zahraničí a o cestovaní, ktoré s jej školou priamo súvisí. Hlavnou témou diskusie bol jej pobyt v Indonézii na ostrove Jáva, kde strávila 5 mesiacov pracovnou stážou a cestovaním. Porozprávala nám o kultúre v Indonézii, o ľuďoch, zvykoch a vyspelosti jednotlivých regiónov. Mali sme možnosť vidieť fotografie z Bali, zo Singapuru, z ryžových, či čajových plantáži a pod. Zaujímavé počúvanie plné nových a zaujímavých informácii Barča ukončila jej účasťou na programe Erasmus. Vďaka programu navštívila krajiny západnej Európy. V závere odporučila našim študentom účasť na podobných projektoch, či  už počas prázdnin, alebo počas štúdia na vysokej škole. V budúcnosti im takéto skúsenosti veľmi pomôžu.

Mgr. Gajdošíková Oľga

Barbara Kráľovičová