IMG_20171026_121047

NÁVRATY POÉZIE O CENU ANDREJA SLÁDKOVIČA

26. októbra 2017 sa konalo oblastné kolo recitačnej súťaže Návraty poézie o Cenu Andreja Sládkoviča. Tento rok sa súťažiaci so svojimi ukážkami predstavili v Banskej Bystrici, kde bojovali o postup do celoslovenského finále.  O talentovaných recitátorov nebola núdza. Porota mala dôležitú úlohu pri vyberaní víťazov, pretože len prvý z každej kategórie získal postup do celoslovenského finále. Našu školu reprezentoval Miroslav Ištván, študent 2. ročníka. Miroslav sa predstavil básňou Počuť tak Váš vnútorný hlas od  Marcela Páleša.  V kategórii juniori si Miroslav vo veľkej konkurencii študentov Gymnázia A. Sládkoviča v Banskej Bystrici vybojoval krásne 2. miesto. Celkovo v jeho kategórii súťažilo 25 recitátorov. Srdečne mu gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy. Porota rozhodovala v zložení Mária Reháková, generálna riaditeľka vydavateľstva STAR Production, pani Mária Miková, šéfredaktorka týždenníka Slovenka, slovenská spisovateľka Adriana Macháčová, spisovatelia a historici Vladimír Sklenka a Marcel Pecník, slovenský spisovateľ Ondrej Kalamár a riaditeľ ZŠ a MŠ Andreja Sládkoviča v Hrochoti.

NÁVRATY POÉZIE O CENU ANDREJA SLÁDKOVIČA