Olympiáda zo slovenského jazyka

Po dlhšej pauze sa v školskom roku 2008/2009 obnovila tradícia olympiády zo slovenského jazyka – oficiálne sa uskutočnil prvý ročník tejto olympiády v novej podobe. Školského kola sa zúčastnilo 13 študentov, ktorí absolvovali písomné testy zamerané na znalosť materinského jazyka, ale aj na všeobecnú čitateľskú gramotnosť a praktické jazykové zručnosti. Príjemným prekvapením pre vyučujúcich bol záujem a účasť študentov obchodnej akadémie, ktorí sa stali svojim spolužiakom z gymnázia rovnocennými súpermi.

Víťazky školského kola v dvoch kategóriách, Henrieta Hlisníková ( 1 .A) a Dominika Jarošová (oktáva), postúpili do regionálneho kola, ktoré sa uskutočnilo 14. decembra 2008 v Banskej Bystrici. Ich konkurenciu tvorili študenti pätnástich stredných škôl banskobystrického regiónu. V tomto meraní síl bola úspešnejšia Dominika Jarošová, ktorá síce nedosiahla na „medailové“ umiestnenie, ale zaradila sa medzí úspešných riešiteľov.

Našim študentkám ďakujeme za reprezentáciu školy, gratulujeme k výsledkom a veríme, že sa olympiáda zo slovenského jazyka stane trvalou súčasťou nášho školského života.