eTwinning

Vďaka účasti v multilaterálnom projekte „Urobme zo žiakov aktérov spravodlivejšieho sveta“ sme získali neoceniteľných priateľov. Práve vďaka nim sme nadviazali na nové projektové aktivity. Tento krát formou projektu „Etika bez hraníc“, ktorí sme začali realizovať v školskom roku 2012/2013. Zapojení žiaci vypracúvajú práce na rôzne témy. Tieto práce sú uverejňované na stránke www.etwinning.com.

V projekte je okrem našej školy zapojená partnerská škola zo Španielska, Belgicka, Talianska. Na začiatku sme vypracovali  motivačné video, na ktorom sa predstavili žiaci sexty, ktorí sú v projekte zapojení. Následne sme na hodinách francúzskeho jazyka vypracovali dve témy. Jedna bola zameraná na podstatu človeka – Sme dobrí alebo zlí vo svojej podstate (plagát, sloh). V druhej sme sa zaoberali zvykmi na Slovensku (plagát, video).