20171020_095752

SÁROVA BYSTRICA – Opäť máme nádejného moderátora

20.10. 2017 sme sa zúčastnili krajského kola moderátorskej súťaže SÁROVA BYSTRICA, ktoré sa konalo v priestoroch Stredoslovenského osvetového strediska v Banskej Bystrici. Naši študenti Betka Tomašovicová, Matúš Haluz a Miroslav Ištván súťažili v kategórii 15-18 rokov. Súťažiaci boli rozdelení do 4 vysielacích smien. Súťažili v 4 disciplínach, v ktorých boli hodnotení pri moderovaní vlastnej relácie, pri čítaní spravodajského textu, pri tvorbe a interpretácii reklamy a poslednou disciplínou bol rozhovor s respondentom.  Naši študenti si pripravili rozhovory so zaujímavými osobami. Betka Tomašovicová si do štúdia pozvala mladú podnikateľku Alexandru Matušovovú, ktorá si v centre Banskej Bystrice otvorila novú čokoládovňu. Hosťom Matúša Haluza bola naša študentka Rozália Francisciová a ich rozhovor bol o jej pobyte v zahraničí. Miroslav Ištván si pozval nášho študenta Tomáša Kohúta. Spolu sa rozprávali o súťaži Veľvyslanectvo mladých, kde Tomáš získal prvenstvo a titul Veľvyslanec mladých na Slovensku. Sme radi, že naši študenti úspešne reprezentovali našu školu. Všetci naši študenti boli hodnotení porotou kladne a je v nich potenciál rozvíjať svoje moderátorské schopnosti ďalej. Členmi poroty bola  skúsená moderátorka a hlasová pedagogička Mária  Nečesaná, redaktorka Rádia Regina Mariana Kovačechová a posledným členom poroty bol tímlíder Rádia Regina Radoslav Zemančík.  Gratulujeme Miroslavovi Ištvánovi, ktorý sa umiestnil na krásnom 2. mieste a postúpil na celoslovenské kolo, ktoré sa bude konať 23.-24. 11. 2017 v Banskej Bystrici.

SÁROVA BYSTRICA 2017