Vitazny postup

Víťazný postup

Dňa 19. apríla 2017 sme sa hneď po dlhšom oddychu počas veľkonočných prázdnin zúčastnili dejepisnej súťaže. Traja študenti druhého ročníka Adam Kapusta, Pavel Mikulčík a Matúš Sopko postúpili zo školského kola na okresné kolo súťaže „Medzníky II. svetovej vojny“, ktorá sa konala v Kine Kultúra v Krupine. Organizátormi súťaže boli Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, Centrum voľného času Krupina a mesto Krupina. Heslom súťaže bolo motto: „Dejiny sú svedkami čias, svetlom pravdy, živou pamäťou, učiteľka života a poslom minulosti.“ Celkovo sa súťažilo v dvoch kategóriách – základné a stredné školy z okresu Krupina. Zúčastnilo sa až 7 družstiev, ktoré bojovali o víťazstvo v troch kolách.   Naši študenti sa po troch rozstrelových otázkach umiestnili na 1. mieste, čím si vybojovali postup na oblastné kolo, ktoré sa bude konať 4. mája 2017 v Detve.

Dejepisná súťaž 2017

Vitazny postup