5. Študentská vedecká konferencia

Na Gymnáziu Andreja Sládkoviča sa konala 6.12.2007 v kine Kultúra už 5. študentská vedecká konferencia Odznelo na nej spolu 13 príspevkov.  Pokojnú atmosféru na začiatok navodil príspevok Zázračné dieťa v podaní J. Hriňovej a K. Kamasovej z kvarty, ktorý bol doplnený hudobnými ukážkami z tvorby V. A. Mozarta. O Slovensku zo všetkých strán rozprávala M. Ivaničová z 2.G. Tajomstvá zlatého rezu prítomným priblížili T. Mokošová a M. Nemcová zo septimy. Život a dielo matematika Tálesa boli obsahom príspevku J. Hajduka zo sekundy a P. Husákovej z 2. OA. Úspešný podnikateľský zámer Mobilná kancelárska masáž predstavila A. Olešová zo 4. OA. Ako experimentujú na hodinách fyziky predviedli A. Gonda zo sekundy a V. Macko z tercie. Svoje poznatky o motoroch prezentovali A. Greguš z 1. G, M. Uhler a T. Turan z kvarty. O zážitkoch a dojmoch z ostatnej družobnej návštevy z Prachatíc rozprávala P. Danková zo septimy. Tradičným oživením konferencie bolo vystúpenie študentov z Gymnázia v Šahách a zo Zvolena, zo ZŠ s MŠ v Dobrej Nive. Sme veľmi radi, že sme si mohli vypočuť aj príspevky žiakov z oboch krupinských základných škôl. Vydarenú premiéru na tohtoročnej konferencii mala nová moderátorská dvojica K.Dodoková a F.Michalec zo sekundy. Piaty ročník konferencie ukázal zvyšujúcu sa úroveň príspevkov a ich prednesenia. Po odznení všetkých príspevkov sa zúčastneným prihovoril primátor Krupiny Ing. Radoslav Vazan. Príspevok Mobilná kancelárska masáž ocenil digitálnym fotoaparátom. Verným hosťom našej konferencie je Tatiana Kyseľová z agentúry Pelikán, ktorá vysoko hodnotila aktivitu všetkých účastníkov konferencie. Každému darovala bohatý mikulášsky balíček a vystúpenie A. Gondu a V. Macku ocenila hodnotnými encyklopédiami. RNDr. Miloš Novák vedúci oddelenia celoživotného vzdelávania Úradu BBSK vo svojom vystúpení taktiež ocenil jednotlivé prezentácie žiakov a poprial im do budúcnosti veľa úspechov pri práci na podobných projektoch. Záver konferencie už tradične patril riaditeľovi školy Mgr. Jánovi Slosiarikovi. Urobil bilanciu doterajších piatich konferencií, odovzdal všetkým účastníkom darček od ZRŠ a sponzorov – Jednoty a Mesta Krupina. Dlhoroční spolupracovníci pri príprave konferencie Tatiana Kyseľová, Anna Mrázová, Milan Ištván, Július Kvas, Ján Hambacher a Radoslav Vazan boli odmenení Pamätnými listami. Kyticou kvetov poďakoval Anne Mackovej za jej iniciatívu, s ktorou vyšla pred piatimi rokmi a za to, že každá konferencia sa uskutočnila pod jej režijným vedením. Uznanie a poďakovanie vyjadril aj technikom, učiteľom – odborným garantom príspevkov, učiteľom predmetových komisií informatiky a prírodovedných predmetov za organizáciu celého podujatia. Veríme, že úspešná tohtoročná Študentská vedecká konferencia bude dobrou motiváciou pre žiakov i učiteľov do ďalšieho ročníka.

RNDr. Anna Macková