Anglicko – Spolupráca Gymnázia v Šahách a Gymnázia A. Sládkoviča v Krupine prináša svoje „ovocie“

Už niekoľko rokov pretrváva spolupráca týchto dvoch neveľkých, ale pre región Hontu veľmi dôležitých škôl. Vzájomné stretnutia žiakov i učiteľov na športových podujatiach už dopĺňajú ich spoločné projekty. Veľmi aktívne sú v tomto smere predmetové komisie cudzích jazykov. Vyučujúce anglického jazyka v októbri uskutočnili už druhý spoločný projekt. Navštívili spolu so svojimi žiakmi juh Anglicka – mestečko Hastings. Mali tu možnosť spoznávať historické pamiatky i prírodné krásy tejto časti krajiny. Okrem toho ich pobyt bol zameraný aj na zlepšenie sa v angličtine v Majors School of English, kde sa im päť dopoludní venovali skúsení anglickí lektori.

Poobedia boli venované výletom do okolia Hastingsu. Spoznali Hastingský hrad, tmavé Pašerácke jaskyne, pirátske mestečko Rye, Brighton s kontroverzným Kráľovským pavilónom. Prešli sa aj po strmých bielych útesoch Sedem sestier. Ubytovanie v hostiteľských rodinách bolo pre nich ideálnou príležitosťou spoznať anglický spôsob života, uvedomiť si nutnosť dohovoriť sa v reálnych životných situáciách, ochutnať typické anglické raňajky a výborné večere. Na konci pobytu študenti získali certifikát od anglických lektorov, ktorý im potvrdil, že sa so svojou angličtinou už nestratia. Na ceste domov sa zastavili ešte v Londýne, kde navštívili najvýznamnejšie dominanty mesta ako Big Ben, Buckingham Palace, London Eye a niektorí aj Madame Tussaud`s – múzeum voskových figurín.

A potom už nasledoval návrat na Slovensko popod Anglický kanál – Eurotunelom.

Všetci účastníci zájazdu boli veľmi spokojní s programom, ktorý pre nich pripravili organizátori. Už teraz sa tešia na ďalšie aktivity predmetových komisií anglického jazyka.

Mgr. Adriana Korčoková