Deň študentstva

Hoci Deň študentstva si pripomíname 17. novembra, študenti Gymnázia Andreja Sládkoviča a Obchodnej akadémie ho oslávili už v piatok 16. novembra. Aj tento rok bol pre študentov pripravený zaujímavý program, ktorý sa začal príhovorom členov študentskej rady. Po ňom nasledovalo vyhodnotenie každoročnej ankety o „Naj“ profesora. Najkrajší úsmev má RNDr. Slobodová, najvtipnejší je PhDr. Hromadík, profesor s najlepším prístupom je Mgr. Oremová, učivo vie najlepšie vysvetliť Mgr. Vereš a najsympatickejšia je p. Andrea Oremová.

denstud2007

Po vyhlásení výsledkov ankety sa začala súťaž MISS a BOY, ktorú pre primánov pripravili žiaci kvarty. Zábavné úlohy, ako napríklad vysvetľovanie slov a ochutnávanie, sa páčili nielen súťažiacim, ale aj žiakom zo sekundy a tercie, ktorí tam boli ako diváci. Po dohode poroty v zložení: Mgr. Nôžková, PaedDr. Oboňová, Mgr. Oremová a p. Andrea Oremová sa MISS stala Klára Dendišová, prvou a druhou vicemiss sa stali Paulína Miškovová a Romana Korčoková. Titul BOY si vybojoval Dejár Švíkovič. Prvým a druhým viceboy sú Tomáš Drak a Matúš Veróny. Celý program odmoderoval kolektív žiakov z kvarty.

Študenti Obchodnej akadémie sa zúčastnili besedy o vode. Ing. Ľubica Šardíková porozprávala študentom napríklad o minerálnych vodách, o rozdieloch medzi pitnou vodou a vodou na pitie, ale aj čo by sme mali piť, aby sme boli zdraví. Beseda bola zaujímavá a poučná. Pre ostatných študentov bol v kine premietaný film Oliver Twist.

Deň študentstva bol: poučný, zábavný a zaujímavý – taký ako má byť.

Petra Reháková 1.G