29134903_436945593431717_2067717435_n

GYMNAZISTI NAVŠTÍVILI MOSKVU

V dňoch 17. – 20. marca 2018 sa študenti Gymnázia Andreja Sládkoviča zúčastnili poznávacieho zájazdu do Moskvy. Moskva je najväčším mestom Európy a v súčasnosti v nej žije približne 16 miliónov obyvateľov a patrí medzi svetové metropoly.

V sobotu nás čakala dlhá cesta z Krupiny do Moskvy. Vlakom zo Zvolena sme cestovali do Bratislavy na letisko, z ktorého nám poobede letelo lietadlo do Moskvy. Večer sme pristáli na letisku vo Vnukove, kde nás čakal autobus do hotela.

V nedeľu po raňajkách sme s našou sprievodkyňou Nadeždou navštívili Červené námestie, na ktorom sme videli Chrám Vasiľja Blaženého. Neskôr sme navštívili Puškinovo múzeum. Poobede sme sa premiestnili do Treťjakovskej galérie, kde sme videli mnoho obrazov a ikon známych ruských maliarov. Večer nás čakal tradičný ruský cirkus, ktorý nás veľmi očaril.

V pondelok ráno sme mali možnosť vidieť výmenu stráže pri Večnom ohni, ktorý horí na pamiatku 2. svetovej vojne. Po výmene sme navštívili Kremeľ a jeho chrámy. Pri chrámoch zároveň stal Cár zvon- najväčší zvon na svete, ktorý nikdy nezazvonil a Cár delo- najväčšie na svete, ktoré nikdy nevystrelilo. Po prehliadke Kremľu a chrámov sme mali možnosť vidieť Kremeľskú zbrojnicu. Poslednou návštevou bol Chrám Vasiľja Blaženého. Po ukončení programu nás čakali nákupy suvenírov, prechádzka po okolí námestia a nakupovanie v GUMe.

V utorok pred odletom sme sa boli pozrieť na jednu z najznámejších a najväčších univerzít v Európe, na Lomonosovu univerzitu, ktorá sa nachádzala nad Moskvou, a tak sme mali výborný výhľad na celé mesto. Každodenne sme sa na všetky miesta presúvali moskovským metrom, ktoré patrí medzi najkrajšie metro na svete.

Zo zájazdu sme prišli síce unavení, ale s veľkým množstvom suvenírov, zážitkov a spomienok. Za realizáciu zájazdu ďakujeme pani profesorke Kvasovej, ktorá mnohým z nás splnila sen.

Ani sme si len nestihli vybaliť kufre z Moskvy a už začíname uvažovať nad budúcoročným Petrohradom!

Miroslav Ištván, študent 2.G

 

GYMNAZISTI NAVŠTÍVILI MOSKVU

Pridaj komentár