20180321_105902

GYMNAZISTI ÚSPEŠNÍ V BIBLICKEJ OLYMPIÁDE

21. marca 2018 sa v priestoroch  Rímskokatolíckeho dekanského farského úradu Farnosti Narodenia Panny Márie v Krupine konala Biblická olympiáda. Súťaže za stredné školy sa zúčastnili dve družstvá. Prvé tvorili súťažiaci z Gymnázia A. Sládkoviča z Krupiny a druhé družstvo tvorili študenti z Banskej Štiavnice. Súťažilo sa v piatich kolách, otázky sa týkali  SZ knihy Genezis (Dejiny patriarchov) a Evanjelia podľa Mareka. Postúpiť mohli obe družstvá pod podmienkou, že získajú vo všetkých kolách viac ako 55 bodov. To sa podarilo len nášmu trojčlennému družstvu, ktoré tvorili naši študenti: Matúš Pántik a Alžbeta Tomašovicová z 1.G a Kristína Donovalová z 2.G.  Postúpili do diecézneho kola, ktoré sa uskutoční o mesiac v Kňazskom seminári v Badíne. V porote boli traja kňazi: Mgr. Marek Hraňo z Terian, Mgr. Ladislav Zajac zo Senohradu a Mgr. Jozef Kraus dekan z Litavy, ktorý bol zároveň aj predseda poroty.  Tešíme sa z úspechu našich študentov a v ďalšom kole im prajeme veľa šťastia.

Veľká vďaka patrí p. Mgr. Michalovi Válkovi za prípravu našich študentov.

20180321_105902