iBobor 2008

Nová informatická súťaž – Informatický bobor (Bebras) vznikla v roku 2004 v Litve, odvtedy sa rozšírila do ďalších európskych krajín. V školskom roku 2007/2008 sa okrem Litvy konala aj v Lotyšsku, Estónsku, Poľsku, Rakúsku, Nemecku, Holandsku a na Slovensku a zapojilo sa do nej viac než 48 000 žiakov.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor.

V dňoch 6. – 11. novembra 2008 sa v Slovenskej republike uskutočnil prvý oficiálny ročník tejto zaujímavej súťaže. Spolu sa zúčastnilo 9 318 žiakov, ktorí si vyskúšali svoje sily v riešení zaujímavých úloh nadväzujúcich na školské učivo aj na znalosti získané praxou v používaní počítačov.

Našu školu reprezentovalo spolu 58 súťažiacich v štyroch kategóriách. Najviac sa darilo Vladimírovi Mackovi z kvarty, ktorý v kategórii Kadeti získal maximálny počet bodov a obsadil 1. miesto v SR. Úspešní boli aj naši maturanti R. Chlpáňová, E. Šimún, P. Kudiváni zo 4. G a B. Dado z oktávy – v kategórii Seniori im len tesne unikla bronzová priečka.

Mgr. Oľga Nôžková