Lúčenie s maturantmi

Záver školského roku sa nezadržateľne blíži a ako prví ho už pociťujú maturanti krupinského Gymnázia A. Sládkoviča i Obchodnej akadémie. Tí sa už tradične začínajú lúčiť futbalom. Tentokrát im prialo aj počasie. Na hlavnom ihrisku, ktoré im poskytol Miestny futbalový klub sa v stredu uskutočnilo toto športové zápolenie. Proti maturantom nastúpili ich mladší spolužiaci posilnení aj o zástupcov pedagogického zboru. A futbal to bol naozaj kvalitný, veď v súčasnej dobe sa na oboch školách zišli veľmi dobrí hráči i z Krupiny a okolitých obcí. Ich posledným úspechom je postup na majstrovstvá kraja do Žiaru nad Hronom. Zápas bol bohatý na góly, a tak diváci mohli byť spokojní. Skončil zmierlivo 9:9 a v závere sa do hry zapojili i dievčatá, čo pridalo celej hre na atraktivite.

Piatok sa už niesol v znamení lúčenia. Po posledných usmerneniach i pokynoch pred maturitnou skúškou od svojich triednych učiteľov, nasledovali stisky rúk a rozlúčka so svojimi mladšími spolužiakmi s neodmysliteľným zvonením vo vstupných dverách školy.

Na školskom dvore sa potom s nimi oficiálne rozlúčil aj riaditeľ školy Mgr. Ján Slosiarik. Ten vo svojom príhovore vyzdvihol všetkých študentov, ktorí reprezentovali školu vo viacerých predmetových olympiádach či školských súťažiach a zaslúžili sa tak o zviditeľnenie školy a jej dobré meno. Po poďakovaní maturantov svojim učiteľom a zaspievaním študentskej hymny, sa maturanti vybrali so svojimi tablami do mesta, aby sa mohli rozlúčiť aj s miestami, ktoré im počas štúdií prirástli k srdcu.

Teraz im už treba len držať palce, aby úspešne zvládli prípravu na prvú vážnu životnú skúšku – maturitu. Tieto skúšky začínajú 19. mája a končia 22. mája. Tak veľa šťastia pri zelenom maturitnom stole.

Mgr. Elena Illanitzová