DSC_1183-1

Milé stretnutie po 60 rokoch

Písal sa rok 1954, keď do školských lavíc Pedagogickej školy v Krupine zasadli ako prváci. Vtedy ako štrnásťroční prvýkrát stretli svojich nových spolužiakov a tešili sa na novú etapu svojho života. Stredoškolský život ich preniesol až do dospelosti, keď v roku 1958 museli školské lavice opustiť a vydať sa ďalej. Spoločné cesty sa rozišli, aby sa opäť po čase stretli. Ale už bohatí o skúsenosti, o prežité roky. Život letí veľmi rýchlo, keď sa človek obzrie, vynárajú sa mu už len spomienky. A práve na tieto chvíle mladosti si na pôdu svojej školy prišli zaspomínať absolventky z rokov 1954 – 1958. Už len deväť absolventiek sa stretlo v triede, kde ukončili svoj študentský život,   aby si zaspomínali na časy, ktoré tu strávili. Majú na chrbte už viac ako sedem krížikov, ale veľa spomienok a skúseností. Porozprávali sa o svojich rodinách, zaspomínali na tých, ktorí už medzi nimi nie sú. Toto milé stretnutie sprevádzali študenti 3.G, ktorí sa postarali o príjemné posedenie príjemných dám. Absolventkám našej školy prajeme ešte pevné zdravie a radosť z každého dňa svojho života.

Miroslav Ištván, študent 3.G

„Nám študentom, ktorí sme s radosťou robili spoločnosť pri posedení, nám bolo nesmiernou cťou stráviť čas s absolventkami gymnázia a sme vďační za ich rady do života. Všetkým absolventkám prajeme ešte veľa zdravia a síl v živote a prajeme aj mnoho krásnych chvíľ v kruhu najbližších!“

Milé stretnutie po 60 rokoch