29019522_10211747782834455_1172616846_n

PÍSOMNÉ MATURITY 2018

V dňoch 13. až 15. marca 2018 prebiehala na 707 stredných školách externá časť a písomná forma internej časti maturitnej skúšky. Spolu  43 541 študentov čakal maturitný maratón, ktorého súčasťou boli aj naši maturanti zo 4.G. Prvý deň čakala maturantov maturitná skúška zo slovenského jazyka a literatúry. Svoje vedomosti si preverili externým testom a slohovou prácou na 4 vopred určené témy. Druhý deň ich čakala previerka z cudzieho jazyka. Všetci  maturanti na našej škole maturovali z anglického jazyka na úrovni B2. Štvorročné vedomosti zužitkovali pri externom teste a slohovej práci na tému Education: „My favourite teacher“. Maturitný týždeň na našej škole uzatvoril externý test z matematiky.  Študenti si mali možnosť zvoliť dve formy maturovania. Buď si vybrali štandardnú papierovú formu, alebo formu elektronickú. Tento rok absolvovalo elektronickú maturitu na Slovensku 2 100 študentov zo 101 škôl. Aj naši študenti patrili do tejto štatistiky, keďže túto formu si zvolili  pri slovenskom jazyku a matematike. Z predmetu matematika maturovali všetci študenti len elektronicky.  Výsledky študentov z EČ MS 2018 budú pre školy prístupné elektronicky dňa 2. mája 2018. Veríme, že všetci naši študenti boli úspešní.

Názory študentov na MS:

Lívia Hucáková, maturantka 4.G, názor na MS zo slovenského jazyka

Lucia hucáková

„ Ja som maturovala klasicky na papier. Obávala som sa náročnosti testu zo slovenčiny. Boli otázky, ktoré mi sadli, a ktoré mi nesadli. Pri niektorých som si potrápila hlavu. Samozrejme ani naša maturita sa nezaobišla bez toho, že jedna otázka bola zle položená a myslím si, že ich bolo ešte aj viac. Keď to celkovo zhodnotím podľa mňa bola náročná, ale snáď sme ju všetci dotiahli do úspešného konca.“

Sára Megumi Vician, maturantka 4.G, názor na MS z matematiky, elektronická forma

Sára megumi Vician

„ Už niekoľko dní pred maturitami som sa začala obávať výsledku. Ešte ráno som si predstavovala, ako test neurobím a budem musieť ísť na opravný termín. Môj strach opadol až v momente, keď sme test odovzdali. Všetci sme si zvolili elektronickú maturitu, čo bola veľká výhoda v tom, že sme boli s výslednou známkou oboznámení hneď po odovzdaní testu. V strese mi aj najjednoduchšie otázky pripadali byť neriešiteľné, ale s odstupom času zisťujem, že aj tie najťažšie otázky majú jednoduchý spôsob riešenia.“

Erich Maliniak, maturant 4.G, názor na MS z matematiky, elektronická forma

Erich Maliniak

„ Jednoznačne si myslím, že elektronická maturita je oveľa výhodnejšia ako písomná. Hlavne z dôvodu, že výsledok ako som zmaturoval viem hneď a nemusím naň čakať až do mája. Tiež je nás v triede menej, je tam väčší kľud na písanie a sústredenie sa. Keby bolo možné maturovať elektronicky aj z anglického jazyka, hneď by som si to  vybral. A čo sa týka matematiky a mojich pocitov z nej?  Vzhľadom na to, že som ju chcel napísať veľmi dobre kvôli vysokej škole, tak som sa jej bál najviac. Mali sme najviac času až 150min, ktorý som naplno využil a písal až do konca. Náročnosť mi prišla primeraná, aj keď ma mrzelo, že tam dali príklady, ktoré sme sa ešte neučili. Ale som už rád, že to mám za sebou .“

Mária Šebeňová, maturantka  4.G, názor na MS zo slovenského jazyka

Mária Šebeňová

“Pred maturitami nás všetci strašili, ale nebolo to až také zlé, skôr prekvapivo málo stresujúce. Čo sa týka mňa ten slovenský jazyk sa mi zdal ťažší, ale moji spolužiaci by so mnou možno nesúhlasili. Hlavné ale je, že sme to zvládli a môžeme sa s vervou pustiť do učenia sa na ústnu časť maturity.“

Dorotka Francisciová, maturantka  4.G, názor na E-maturitu

Dorotka Francisciová

„ Vybrala som si E-maturitu a vyhovovalo mi to, pretože mi tam celú dobu ukazoval čas a vedela som koľko času mi ostáva. Čo sa týka náročnosti, slovenčiny som sa trochu obávala, ale nakoniec to nebolo až také zlé. Pri niektorých otázkach som váhala.“

Katarína Pešková, maturantka  4.G, názor na MS z anglického jazyka

Katarína Pešková

„ Pre mňa osobne bola angličtina strašiakom. Najviac som sa obávala testu. Myslím si, že bol dosť ťažký. Niektoré úlohy nás viacerých potrápili, no snáď sme to všetci úspešne zvládli. S tohtoročnou témou na sloh som bola spokojná a sadla mi veľmi dobre. Každopádne som rada, že už to mám za sebou.“

PÍSOMNÉ MATURITY 2018