Slávnostný záver školského roka 2015/2016

Ukončenie školského roka 2015/2016 sa na Gymnáziu A. Sládkoviča uskutočnilo posledný júnový deň o 9.00 hod. v telocvični školy.  Úvodné slovo patrilo pani riaditeľke školy Mgr. Monike Strehárovej, ktorá pojala úvodnú časť príhovoru humorne. Na začiatku študentom oznámila, že záver roka sa prekladá a uviedla niekoľko dôvodov, prečo sa nestihla pripraviť. Uviedla výhovorky, ktorými študenti celý rok „ohurovali“ vyučujúcich. Študenti ostali trošku zneistení, ale potom už pani riaditeľka prešla na vážnejšiu nôtu. V krátkosti zhrnula vzdelávacie výsledky, dochádzku, vyzdvihla úspešných študentov našej školy, ktorí boli ocenení knižnou odmenou. Samozrejme spomenula aj študentov, ktorí majú problém s dochádzkou, prospechom. Najlepšiu triedu z hľadiska dochádzky pani riaditeľka odmenila triedu 1.G, ktorá dostala sladkú odmenu. Školské aktivity, ktoré celý rok prebiehali na škole zhrnula predsedníčka Študentskej rady na Gymnáziu A. Sládkoviča Katka Kleniarová. Spomenula všetky významné udalosti školy ako napr. zbierky, dobrovoľníctvo, súťaže, výlety, exkurzie, športové súťaže, lyžiarsky kurz, súťaž Miss stredných škôl a pod. Študenti oceňovali aj svojich vyučujúcich za ich celoročnú prácu. Vyučujúci  boli obdarení vysvedčeniami a krásnymi maľovanými krčahmi, ktoré venovali zástupcovia rodičov.  Každý rok sa udeľuje aj cena pre najúspešnejšieho študenta v školskom roku. Rada školy pri Gymnáziu A. Sládkoviča tentokrát ocenila študenta II. ročníka Tomáša Kohúta za jeho reprezentáciu školy. Tomáš bol ocenení finančnou odmenou, ktorú použije na svoj projekt, ktorým sa zapojil do súťaže Veľvyslanectvo mladých.  Záverečné slovo patrilo pánovi primátorovi Ing. Radoslavovi Vazanovi, ktorý vyzdvihol úspechy študentov našej školy a zdôraznil, že vzdelávacie výsledky našich študentov sú porovnateľné s ktorýmkoľvek väčším gymnáziom na Slovensku.

ocenení študenti

Záver školského roka 2016