Stredoškolská odborná činnosť – krajské a celoslovenské kolo

Dňa 4. apríla 2008 sa v Banskej Bystrici uskutočnilo krajské kolo SOČ. V tomto školskom roku prebiehal jubilejný 30. ročník. Je už dlhoročnou tradíciou, že tejto súťaže sa pravidelne zúčastňujú aj žiaci našej školy.  Zo školského kola postúpili 4 súťažné práce v týchto súťažných odboroch.

– odbor zdravotníctvo: Eva Hriňová (3.G)
– odbor zdravotníctvo: Mariana Hurtová (3.G)
– odbor kultúra a umenie: Zuzana Slobodová (3.G)
– odbor sociológia: Anna Spodniaková a Renáta Lazárová (3.G)

Všetky práce boli vypracované na profesionálnej úrovni. Ich obsahová stránka, úroveň spracovania problematiky a dokumentácie spĺňali prísne kritériá hodnotenia. V rámci prezentácie prác si účastníci prehliadky zmerali svoje sily nielen vo svojich odborných vedomostiach, ale aj v schopnosti prezentovať výsledky práce na verejnosti. Výsledky krajského kola znamenali pre našu školu veľký úspech. Z druhého miesta s prácou O krok bližšie k transplantácii sa tešila Mariana Hurtová a postúpila do celoslovenského kola.
Uznanie a poďakovanie si však zaslúžia všetci, ktorí nás na krajskom kole SOČ reprezentovali, teda aj tí, ktorí sa medzi víťazmi neumiestnili. Vysoko oceňujeme ich niekoľkomesačnú prácu a vytrvalosť, ktorú vynaložili pri získavaní podkladov a spracovaní témy. Dokázali, že žiaci našej školy majú schopnosti stať aktívnymi, rozvíjať vlastné nápady a realizovať ich.

Celoslovenské kolo SOČ sa v tomto školskom roku konalo v dňoch 24. – 26. apríla vo Zvolene. Vo veľmi silnej konkurencii sa Mariana Hurtová z 3.G triedy v konečnom hodnotení umiestnila na peknom 5. mieste.

Všetkým študentom, ktorí sa v tomto školskom roku zapojili do SOČ, ďakujeme a želáme veľa tvorivých síl, šťastia a úspechov v ďalšom štúdiu i v osobnom živote.

RNDr. Iveta Slobodová