DSC_0025

VIANOČNÁ ZBIERKA NA GYMNÁZIU

Vianoce sú aj o štedrosti a pomoci druhým. V tomto duchu sa niesli posledné dva týždne na našom gymnáziu. Vďaka našej pani profesorke Anke Fedešovej sa zrealizovala zbierka pre deti v detskom domove centre detí a ich rodín Srdiečko v Banskej Bystrici. Dva týždne si niektorí študenti gymnázia a pani profesorky spomenuli a chceli pomôcť a urobiť krajšie Vianoce deťom, ktoré počas najkrajších sviatkov v roku nemôžu byť so svojimi rodinami a nikdy nezažili práve štedré Vianoce a bohatého Ježiška. Práve vďaka nim možno tieto Vianoce zažijú tú pravú rodinnú pohodu a štedrosť! A za to by som sa Vám chcel všetkým veľmi pekne poďakovať, keďže mnohé tieto deti poznám, keďže moja mamina pracuje pre tento detský domov. Ďakuje Vám pani riaditeľka detského domova Mgr. Adriana Hrežďovičová, zamestnanci detského domova, profesionálni rodičia a hlavne najvďačnejšie “ĎAKUJEME!“ Vám posielajú deti z detského domova, ktoré sú vďačné za každú hračku, každého plyšáka, knižku, potraviny, oblečenie, ktoré ste im darovali.

Deti sme v piatok 14. decembra 2018 navštívili v domove a slávnostne sme im odovzdali darčeky, oni nám za to pekne zaspievali a zakoledovali k nastávajúcim sviatkom. Mali sme tú česť sa stretnúť aj so županom BBSK pánom Lunterom.

Je dôležité pomáhať ľuďom okolo seba, hlavne deťom, ktoré to vždy potrebujú, pretože život im od začiatku ich púti neuľahčuje ich cestu. Mnohé ich osudy sú na zamyslenie a zaplakanie, vážme si všetko čo máme a vážme si, že môžeme pomôcť aj my, malé gymnázium v Krupine. Malé počtom, ale veľké srdcom a činmi!

Miroslav Ištván, 3.G

 

DSC_0028

DSC_0032

DSC_0033

DSC_0034

DSC_0039

DSC_0041

DSC_0025

Pridaj komentár