DSC_9703-1

Deň otvorených dverí

Každý rok sa jeden deň  otvárajú brány našej školy pre ôsmakov a deviatakov zo základných škôl. Ani dnes (9. marca 2017) tomu nebolo inak.  Dnešné ráno sme privítali 40 žiakov, ktorí navštevujú základné školy v Krupine, v Pliešovciach, Hontianskych Nemciach a Bzovíku.  Čakal na nich program plný aktivít v podaní našich študentov. V úvode mali možnosť vyskúšať si prijímacie skúšky zo slovenského jazyka a matematiky, ktoré boli v závere vyhodnotené a najlepší žiaci boli ocenení. Po testovaní boli všetci  rozdelení do 4 skupín a postupne absolvovali jednotlivé zastávky na predmetoch biológia, geografia, chémia a informatika. Na každom stanovišti ich čakali zaujímavé aktivity.

1. Stanovište – BIOLÓGIA: Koordinátorka Francisciová Rózka (študentka 3. ročníka): „Dali sme im pozorovať pod mikroskopom preparáty, čo sme im pripravili. Pozorovali pleseň z mandarínky, potom list fíkusu, žalúdok a na novom digitálnom mikroskope mohli vidieť bunky cibule. Zisťovali prítomnosť vitamínu C v šťave z jablka a mandarínky tak, že sme tam pridali dusičnan strieborný a sfarbilo sa to na čierno, potom sme skúsili eliminovať vitamín C tým, že sme skúmavku nahriali nad kahanom. V závere sme im pustili video ako sme pitvali prasacie oko na hodine.“
  2. Stanovište – INFORMATIKA: Oboznámili sa s komponentmi k PC a ako správne poskladať PC. Koordinátori im predstavili krúžok robotika a ukázali im robota.
  3. Stanovište – CHÉMIA: Na chémii mali možnosť navštíviť naše nové moderné laboratórium, kde videli rôzne typy pokusov ako napr. efektné farebné zmeny, horenie, výbuch – napr. – Chemický chameleón, Tajné písmo, Horiace písmo, prípravu a dôkaz kyslíka, chemickú sopku, dymovú sopku a mini ohňostroj tzv. Bengálsky oheň.
  4. Stanovište – GEOGRAFIA: Študenti II. ročníka im ukázali ako sa zábavnou formou dá učiť geografia. Predstavili im tri štáty z troch svetadielov – USA, Francúzsko a Egypt. Študenti prezlečení za rôzne postavy z jednotlivých krajín sa takto snažili priblížiť jednotlivé krajiny. Žiaci mali možnosť ochutnať syr a croissanty z Francúzska, egyptský chlieb, fast food z USA.

Zaujímavé boli aj aktivity ako napr. vytvoriť múmiu, kvízy, pantomíma, či ochutnávka korenín.

Počas jednotlivých stanovíšť mali žiaci možnosť prezrieť si interiér našej školy a oboznámení boli nielen s vyučovacím procesom na našom gymnáziu, ale aj so všetkými aktivitami, ktoré organizujeme.

Ďakujeme zúčastneným žiakom, ďakujeme našim študentom za ich aktivity.

Mgr. Gajdošíková Oľga

Deň otvorených dverí 2017