15226419_10208060521375223_1582021577_n - kópia

SÁROVA BYSTRICA – NAJLEPŠÍ NA SLOVENSKU

Dňa 25.11. 2016 sa Samuel Miškov (študent 4. ročníka) zúčastnil celoštátneho kola moderátorskej súťaže SÁROVA BYSTRICA 2016. Samuel postúpil z 2. miesta v rámci krajského kola, ktoré sa konalo 27. 10. 2016. Na celoštátnom kole v Banskej Bystrici sa stretli najlepší študenti z celého Slovenska, ktorí sem postúpili z krajských kôl. Účasť na krajskom kole bola pre Samuela veľkým prínosom, pretože tam sa všetci súťažiaci dozvedeli aké chyby najčastejšie robia, čomu sa majú vyhýbať pri moderovaní, resp. pri rozhovore s respondentom, ako majú artikulovať a podobne. Táto skúsenosť ho posunula o krôčik vpred. Podobne ako na krajskom kole, aj na celoštátnom bola súťaž rozdelená na dve vekové kategórie, od 15 do 18 rokov a  od 19 – 25 rokov. Súťažné disciplíny boli štyri: čítanie spravodajského textu, uvedenie vlastného reklamného bloku, moderovanie vlastnej relácie a vedenie rozhovoru so svojim hosťom. Študenti si deň vopred ťahali lístky, ktoré ich zaradili do skupiny s inými súťažiacimi. Súťažilo 7 družstiev, ktoré tvorili traja až štyria študenti. Dôležité bolo, aby sa študenti, ktorí sa vidia prvýkrát, dokázali zladiť a zakomponovať svoje pripravené texty s textami svojich členov v skupine. Budúci moderátori to nemali ľahké, pretože porota ich hodnotila počas štyroch blokov vystúpenia. Predsedom poroty bol Braňo Závodský (redaktor Rádia Expres), ďalšími členmi poroty boli moderátorka správ RTVS Janette Štefánková, redaktorky Rádia Regina – Gabriela Tomajková a Mariana Kovačechová a posledným členom poroty bol tímlíder Rádia Regina Radoslav Zemančík. Konkurencia bola veľká, napriek tomu musela porota v závere vyhlásiť troch najlepších v každej vekovej kategórii. Sme veľmi radi, že sa náš Samuel Miškov umiestnil na krásnom 1. mieste. V mene Gymnázia A. Sládkoviča mu gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy. Srdečne gratulujeme všetkým súťažiacim, ktorí nám predviedli svoje moderátorské schopnosti. Ďakujeme SOS Banská Bystrica, Mgr. Art. Marošovi Krajčovičovi za organizáciu súťaže takéhoto typu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Sárova Bystrica - Najlepší na Slovensku