PREZENTACIA POZADIE

60 rokov nášho gymnázia

12. apríla si Gymnázium Andreja Sládkoviča slávnostne pripomenulo, že je tomu už 60 rokov, čo vzdeláva a vychováva mladých ľudí v našom regióne. Slávnostná akadémia, ktorá sa uskutočnila v Kine Kultúra, bola nepochybne dôstojnou prehliadkou histórie školy, ľudí, ktorí ju viedli, ľudí, ktorí v nej pracovali aj tých, ktorí v nej študovali. Mnohí z pozvaných hostí, súčasných aj bývalých zamestnancov, študentov a absolventov sa zhodli na tom,  že gymnázium, ktoré v ten deň oslavovalo svoje jubilejné narodeniny, má v tomto meste a regióne svoje nezastupiteľné miesto a postavenie a že počas šesťdesiatich rokov svojej existencie Krupine a svojmu okoliu nikdy hanbu nerobilo, skôr naopak. Rada by som verila tomu, že to tak bude aj naďalej a že Krupina sa svojej malej univerzity nikdy nevzdá.

Naša narodeninová oslava by sa nikdy nestala skutočnou bez výraznej pomoci mnohých našich podporovateľov, ktorí sú dôkazom toho, že vzdelanie má v našom meste ešte vždy svoje dôležité miesto v hierarchii  hodnôt. Veľká vďaka patrí našej gymnaziálnej rodine – bývalým aj súčasným učiteľom, nepedagogickým zamestnancom a žiakom za to, že najmä vďaka nim sme stále príkladom toho, že menší neznamená neschopný alebo menejcenný a že aj menšie školy dokážu robiť veľké veci. Ďakujem všetkým účinkujúcim, súčasným aj bývalým študentom, ktorí nám excelentne predviedli, že vzdelaní ľudia sú často aj talentovaní umelci. Ďakujem všetkým bývalým pedagógom a učiteľom, ktorí sa s nami prišli podeliť o svoje cenné spomienky a skúsenosti z gymnaziálnych čias. Ďakujem všetkým sponzorom, a nebolo ich málo, za to, že sa nám neobrátili chrbtom a podporili našu narodeninovú oslavu. Ďakujem všetkým hosťom, ktorí neodmietli naše pozvanie a ukázali nám, že im nie sme ľahostajní. Posledné veľké ďakujem patrí všetkým členom organizačného tímu pod vedením Oľgy Gajdošíkovej, ktorá spolu s vybranými žiakmi usilovne pracovala na tom, aby sme sa v ten deň mohli stretnúť a prežiť  príjemné popoludnie.

Mgr. Monika Strehárová

Fotky z akcie nájdete na stránke nášho facebook profilu:

60-tka nášho gymnázia

Prípravy recepcie a kina 60-tka