IMG_5005 biblia na cestach foto MK J. Melichova 4 12 2017

BIBLIA NA CESTÁCH

V dňoch od 4. 12. do 15.12. 2017 je na pôde našej školy umiestnená unikátna  putovná výstava – Biblia na cestách. Výstava je realizovaná v spolupráci s mestom Krupina a Múzeom A. Sládkoviča. Na výstave si máme možnosť prezrieť okolo 200 exponátov kníh, ktoré sú napísané v rôznych jazykoch. Cieľom výstavy je priblížiť Bibliu súčasnému človeku.  Na výstave máme možnosť vidieť Bibliu, ktorá pochádza až z roku 1693 a je napísaná v latinskom jazyku. Výstava ponúka prehľad rôznych encyklopédií, slovníkov, čí inú literatúru.  Organizátori výstavy majú pripravené prednášky pre školské kolektívy na tému História Biblie a jej obsah.  Touto cestou pozývame školy v okrese Krupina a verejnosť na návštevu tejto zaujímavej a pútavej výstavy.

Foto z oficiálneho otvorenia výstavy – 4.12. 2017

BIBLIA NA CESTÁCH