Celoslovenské finále SŠ vo vedomostnej súťaži o olympizme Košice 12-13. 10 2012

Dňa 12. – 13. 10. 2012 sa v Košiciach odohralo celoslovenské finále SŠ vo Vedomostnej súťaži o olympizme. Zúčastnilo sa jej 16 družstiev z celého Slovenska.

Súťaž začala poobede na SŠE v Košiciach. Súťažiaci najprv písali písomné testy, ktoré museli stihnúť vyplniť v limite 20 minút. Počas prestávky porota opravila písomné testy a pre súťažiacich bol pripravený krátky kultúrny program. Mali možnosť vidieť tanečné duo, thai box a spev mladej študentky.

Po prestávke sa pokračovala ústnou časťou, rozdelenej na tri časti: jednobodové, dvojbodové a trojbodové otázky, v kategóriách: Antické hry, Novoveké hry a Hry XXX. Olympiády v Londýne.

Nakoniec sa v rozstrele o prvé miesto stretli dve družstvá: družstvo z Gymnázia P. de Coubertina z Piesťan a z Gymnázia Nováky. Prvé miesto získalo Gymnázium z Piešťan, druhé z Gymnázia v Novákoch a tretie miesto získalo naše družstvo z Gymnázia Andreja Sládkoviča Krupina pod vedením Mgr. Tomusovej v zložení: T. Tomašovicová, Ľ. Grajciarová a K. Kružicová.

Po súťaži boli súťažiaci ubytovaní na internáte a večer sa mohli prejsť po nočných Košiciach. Na druhý deň bol pripravený program v košickej Steel Aréne, kde ich čakala zaujímavá prehliadka budovy. Súťažiaci odchádzali plní zážitkov a nových priateľstiev.

TT, KK, ĽG