CHEMICKÁ SHOW NA NAŠEJ ŠKOLE

14. novembra 2017 do našej školy zavítala CHEMICKÚ SHOW. Jej cieľom bolo vzbudiť záujem o objavovanie a štúdium prírodných vied.  Naši študenti mali možnosť sledovať veľké množstvo pokusov zameraných na efekty. Samozrejme sa mohli aktívne do pokusov aj zapojiť. Počas hodinovej show sme mali možnosť vidieť  pokusy ako napr.  vystreľujúca pena (exotermická reakcia, nasýtené roztoky),  horiace bubliny  (horenie),  výroba interaktívnych hračiek (zmesi, pružnosť a štruktúra),  sliz, tečúci piesok a  neviditeľné guličky (polyméry a ich využitie v praxi), roztok chameleón (roztoky, oxidačné čísla),  roztok deň a noc (jódo-škrobová reakcia, rýchlosť chemických  reakcií), mini sopka (oxidácia) a mega prskavka  (endotermická reakcia).  Každého študenta určite zaujal aspoň jeden zaujímavý pokus a overili si svoje vedomosti v praxi.

CHEMICKÁ SHOW NA NAŠEJ ŠKOLE