21728376_883551978474781_451357587680541772_n

FUN RUN – beh pre radosť už 5. ročník, 10.9. 2017

Sme radi, že sme mohli byť už piatykrát svedkami vydarenej športovej akcie, ktorej organizátorkami sú absolventky našej školy. 19. októbra 2013 sa Alenka Trtolová a Paulínka Miškovová rozhodli zorganizovať podujatie s názvom FUN RUN – Beh pre radosť. FUN RUN vznikol v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti, kedy sa naše študentky rozhodli  zorganizovať atletické podujatie v meste Krupina, kde by sa mohol zúčastniť každý. Jedinou podmienkou bola láska k pohybu a športu. Opäť sa im to podarilo aj tento rok (10. 9. 2017). Najväčšia účasť bežcov vo všetkých kategóriách, krásne počasie, príjemná športová atmosféra, veľa divákov a výborná organizácia spolu ladili a posunuli toto krásne podujatie o level vyššie.

Sme radi, že Gymnázium A. Sládkoviča mohlo pomôcť šikovným absolventkám pri organizácii pomocou našich študentov, ktorí pomáhali ako dobrovoľníci. Študenti 4.G ozvučili celé podujatie, študentky 4. ročníka pomáhali na trati a  študenti 2. a 3. ročníka pomáhali pri občerstvovaní bežcov. Športovo zameraní súčasní a bývalí študenti našej školy sa zapojili aktívne. Vydali sa na 4 a 12 kilometrovú trať krupinskými ulicami a poľnými cestičkami.

Veľké poďakovanie patrí Alenke a Paulínke, že aj napriek svojim školským povinnostiam dokážu množstvo času venovať podujatiu pre podporu rozvoja športu v našom meste. Dievčatá, sme na Vás hrdí.  Ďakujeme a víťazom gratulujeme.

FUN RUN 5. ročník