Streharova-1

Gymnázium má novú pani riaditeľku

8. december 2015 bol veľmi dôležitý deň pre Gymnázium  A. Sládkoviča, pretože sa konali voľby na pozíciu riaditeľa školy.  V dopoludňajších hodinách sa stretlo 12 členov volebnej komisie, ktorí  mali dôležitú úlohu pri hlasovaní. Do výberového konania sa prihlásila Mgr. Monika Strehárová, ktorá bola od 1. októbra 2015 poverená dočasným riadením školy.  Prítomní si zo strany kandidátky vypočuli Koncepciu rozvoja Gymnázia  A. Sládkoviča na ďalšie roky.  Následne  sa konali voľby, kde hlasovali členovia Rady školy pri Gymnáziu A. Sládkoviča, ktorá pozostáva z rodičov, zástupcov pedagogických zamestnancov, nepedagogických zamestnancov, žiakov, členov delegovaných zriaďovateľom Gymnázia A. Sládkoviča.  Medzi hlasujúci bol aj delegovaný zástupca z BBSK, delegovaný zástupca z Okresného úradu v Banskej Bystrici, odbor školstva a delegovaný zástupca zo Štátnej školskej inšpekcie. Všetci prítomní sa jednohlasne zhodli na pani Mgr. Monike Strehárovej, ktorá získala 12 hlasov. Tento deň sa zapísal do kroniky našej školy ako veľmi dôležitý dátum, kedy sa takmer po 60- ročnom velení mužov dostala na najvyšší post školy žena. Novej pani riaditeľke všetci prajeme veľa trpezlivosti, veľa energie, nových nápadov, dobrých študentov a kvalitný pedagogický zbor.

Streharova-1