hdimg0b7fb7c6486d1e11d57b4da148a1da

K 79. výročiu ukončenia 2.Svetovej vojny: Spomienky priameho účastníka SNP

Dnes sme na našich stredných školách, privítali vzácnu návštevu. Čestného prezidenta Únie vojnových veteránov Slovenskej republiky, hrdinu Slovenského národného povstania Kpt. v.v. Vladimíra Strmeňa a plk.Ing. Pavla Marka, prezidenta ÚVV SR súčasne vykonávajúceho funkciu prezident SPIA pre Slovenskú republiku (slovenská pobočka Medzinárodnej asociácie príslušníkov) mierových síl OSN). V rokoch 1998 – 1999 plnil úlohy misie EUMM v Kosove. Pán Strmeň , pútavo a autentický priblížil svoje zážitky z bojov v SNP, ako aj celý svoj život, ktorý bol ovplyvnený 2.sv.vojnou. Napriek svojmu veku, svojím prejavom, dokázal zaujať našich žiakov, ktorí sa živo zaujímali o udalosti SNP a 2.svetovej vojny. Pán Marko, im prostredníctvom svojho rozprávania a pasportov priblížil činnosť mierových síl . Zdôraznil, aby sme boli hrdí na svoju krajinu a jej symboly. Na záver besedy sa žiakom a naším hosťom prihovoril primátor mesta Ing. Radoslav Vazan zdôraznil, že je veľmi dôležité pripomínať si našu históriu, aby mladí ľudia nezabudli, ako ťažko bola ziskaná. Náš zanietený heligonkár a spevák ľudových piesní Peťko Sedmák , spestril náš program svojím vystúpením, za čo mu veľmi pekne ďakujem. Ďakujem naším vzácnym hosťom za návštevu a želám im veľa zdravia a rodinnej pohody.

K 79. výročiu ukončenia 2.Svetovej vojny