Krupinskí žiaci opäť úspešní – Ipeľský pohár 2013

V dňoch 26. a 27. septembra sa žiaci Gymnázia Andreja Sládkoviča a Obchodnej akadémie v Krupine zúčastnili 41. ročníka medzinárodného volejbalového a futbalového turnaja o „Ipeľský pohár“. Usporiadateľom volejbalového turnaja chlapcov a dievčat bolo Gymnázium v Šahách a futbalového turnaja chlapcov, ktorý bol súčasne 4.ročníkom Memoriálu Ferdinanda Daučíka bolo Gymnázium s vyučovacím jazykom maďarským a Olympijský klub Alojza Szokolyiho v Šahách.

Už tradične patria krupinskí žiaci k favoritom  turnajov. Nebolo tomu ináč ani v tomto roku. Turnaja chlapcov vo volejbale sa zúčastnilo päť družstiev a po štyroch víťazstvách so stratou jedného setu sa naši žiaci stali víťazmi turnaja.

V turnaji dievčat boli najväčšími konkurentkami krupinského družstva dievčatá z Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí. Skutočným vyvrcholením turnaja bolo finále víťazov skupín A a B, Krupiny a Valašského Meziříčí. Vo vyrovnanom finálovom zápase sa z tesného víťazstva 2:1 nakoniec tešili žiačky z Moravy, ktoré podobne ako vlani úspešne zvládli záver tajbreku.

Futbalový turnaj mal najpočetnejšie obsadenie. Konkurenciu zvýšila ešte účasť futbalového družstva z Maďarska Liphtay Béla Iskola Szécsény. Víťazom B skupiny sa stali mladí futbalisti z Krupiny, po víťazstvách 3:0 nad SOŠ Šahy a 2:0 nad Katolíckou spojenou školou Šahy.

S víťazom A skupiny Gymnázium Valašské Meziříčí sa futbalisti GAS a OA Krupina stretli vo finále. Vo vyrovnanom priebehu zápasu rozhodli nakoniec gólmi v jeho samotnom závere futbalisti z Gymnázia Valašské Meziříčí v pomere 3:0.

Po víťazstve a dvoch druhých miestach sa mladí krupinskí športovci už teraz tešia na budúcoročný 42.ročník. Ich cieľ je vylepšiť si ešte umiestnenie, hoci už doteraz majú veľmi úspešnú bilanciu.

PaedDr. Tichomír Tomus