IMG_20220203_101532

LYŽIARSKY KURZ 2022

Slovensko, Telgárt, Nina Fekiačová.

Dňa 31.1. žiaci prvého a druhého ročníka svoje výpisy známok nedostali. Nasadli totiž do autobusu, ktorý ich odviezol do dedinky Telgárt pod Kráľovou hoľou, kde absolvovali lyžiarsky kurz. Na svah sa vybrali už v pondelok poobede, aby preverili svoje lyžiarske schopnosti. Väčšina už na lyžiach stála, a tak bol pre nich lyžiarsky kurz viac zábavou ako drinou. Dostali príležitosť nielen poriadne si zalyžovať, ale aj zdokonaliť svoju techniku a naučiť sa niečo nové.

Už vo štvrtok by ste už takmer všetky skupiny stretli na najnáročnejšej, čiernej zjazdovke. Počasie, najmä v utorok a štvrtok, tešilo tiež. Slnečné lúče sa odrážali od dokonale upraveného snehu a na vrchole svahu mali žiaci nádherné výhľady na Kráľovú hoľu či Telgártsky a Chmarošský viadukt, dominanty regiónu.  Malá skupina žiakov a učiteľov dokonca neodolala. Po lyžovačke sa vybrali jeden z viaduktov obzrieť aj zblízka. Pri Telgártskom viadukte si prečítali o jeho histórii aj o zaujímavej telgártskej sľučke, ktorá sa nachádza v okolí.

Večery po lyžovačke spríjemnila aj voľne organizovaná zábava v podobe množstva spoločenských hier. Zahrali si aj (na našej škole obľúbený) stolný futbal, v ktorom bol organizovaný turnaj o dobrý pocit z výhry:) Za vrchol aktivít mimo lyžovania určite môžeme považovať najmä poriadnu guľovačku, na ktorej nikto, naozaj nikto, neostal snehom nedotknutý. Úspech zaznamenal aj program dokonale odmoderovaný žiakom druhého ročníka. S vybranými prváčkami pripravili zaujímavé aktivity, z ktorých žiaci určite najviac ocenili horúce kreslo, do ktorého posadili učiteľov a poriadne ich vyspovedali.

V deň plánovaného príchodu si málokto uvedomil, že obetoval deň polročných prázdnin. Za možnosť zúčastniť sa kurzu ďakujeme najmä učiteľom, ktorí boli celý čas súčasťou nášho lyžiarskeho života: Mgr. Marekovi Janekovi, Mgr. Janke Izákovej, Mgr. Veronike Zeljenkovej, Mgr. Kristíne Bezkorovajnej, Ing. Bohumile Balkovej, Bc. Jánovi Brodnianskemu.

Naša vďaka patrí aj pánovi Cesnakovi, vďaka ktorému sme mali zabezpečenú pohodlnú, ale hlavne bezpečnú dopravu.

LYŽIARSKY KURZ 2022