bty

Lyžiarsky kurz na SKALKE

V dňoch od 25. februára do 1. marca 2019 sa  naši študenti zúčastnili lyžiarskeho kurzu na Skalke pri Kremnici.  Ubytovaní boli v horskej chate Limba.  Pod vedením PaedDr. Oľgy Kvasovej sa študenti zdokonaľovali vo svojej lyžiarskej technike, výhodou bolo, že všetci študenti boli lyžiari. Počas celého týždňa mali bohatý program. V doobedných hodinách lyžovali, potom nasledoval obed, následne poobedné lyžovanie, niektoré dni bežkovanie.  Pani profesorka Kvasová pre študentov pripravila aj rôzne súťaže a vychádzky po okolí. Študenti súťažili v bežkovaní o najrýchlejšieho bežkára, ktorým sa stal Patrik Tuhársky (študent 3.G), najrýchlejšou bežkárkou sa stala Viktória Milčíková (študentka 1.G). Najzaujímavejšou aktivitou pre študentov bolo nočné bežkovanie, ktoré malo vynikajúcu atmosféru. Keďže našim lyžiarom počasie prialo, mali možnosť stráviť na svahu hodiny. Samozrejme, že sa venovali aj regenerácii a večerným oddychovým aktivitám.  Využili služby wellness centra, hrali bowling a spoločenské hry.

Ďakujeme p.p. Kvasovej za organizáciu kurzu a p.p. Izákovej za pedagogický dozor a pomoc počas kurzu.

Marianna Cibuľová, študentka 3.G
Marianna Cibuľová
„Na lyžiarskom výcviku sme mali možnosť vyskúšať si nielen lyžovanie, ale aj rôzne aktivity ako bežkovanie, či turistiku spojenú s okolitou prírodou. Taktiež sme navštívili rôzne zaujímavé miesta ako napríklad ľadovú lezeckú stenu a čas vyhradený na oddych sme využili návštevou wellnessu. Okrem toho, že sme sa dobre zabavili a zdokonalili v lyžovaní, sme taktiež získali množstvo zaujímavých informácií. Určite sme radi, že sa aj tento rok konal takýto zaujímavý a bohato náučný lyžiarsky výcvik.“

Alžbeta Tomašovicová, študentka 2.G
Alžbeta Tomašovicová
„ Lyžiarsky výcvik nám dal veľa zážitkov s našimi staršími spolužiakmi, aj s mladšími. Mali sme možnosť sa zdokonaliť v lyžovaní a vyskúšať bežkovanie. Veľmi sa nám páčil wellness a bowling.“

Lyžiarsky kurz na SKALKE 2019