Majstrovstvá Banskobystrického kraja v stolnom tenise

Gymnázium Andreja Sládkoviča v Krupine už tradične býva organizátorom majstrovstiev kraja stredných škôl v stolnom tenise. V tomto roku v kategórii chlapcov 6.2.2014 súťažilo 10 družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch 5-členných skupín. Prvé dve družstvá postúpili do semifinále, kde sa krížovým systémom stretli o prvé 4 miesta. V týchto zápasoch sa najviac darilo chlapcom z Gymnázia Fiľakovo, ktorí vo finále vo veľmi dramatickom a vyrovnanom súboji zvíťazili nad družstvom z Gymnázia Ľ. Štúra Zvolen 4:3. Toto prvenstvo im zabezpečilo účasť na majstrovstvách Slovenska. V zápase o 3. miesto boli úspešnejší chlapci z SPŠ J. Murgaša Banská Bystrica, ktorí zvíťazili nad Súkromným gymnáziom Podbrezová.

Určené poradie:

1. Gym. Nám. padlých hrdinov 2, Fiľakovo Lučenec
2. Gym. Ľ. Štúra Hronská 1467/3,Zvolen Zvolen
3. SPŠ J. Murgaša Hurbanova 6, B. Bystrica Banská Bystrica
4. Súkr. gym. Železiarne Podbrezová Brezno

Bez uvedeného poradia:

CVČ Junior Tajovského 30, B.Bystrica Banská Bystrica
Ev. gym. Jesenského 836, Tisovec Rimavská sobota
Gym. A. Sládkoviča J.A Komenského 18 Banská Bystrica
Gym. Andreja Sládkoviča, M.R.Štefánika 8 Krupina
Gym. F. Švantnera, Bernolákova 9, Nová Baňa Žarnovica
SOŠ Gen. Viesta 6, Revúca Revúca
SOŠ obch. a služ., Kolpašská 9, B.Štiavnica Banská Štiavnica
SOŠ Poľná 10, V. Krtíš Veľký Krtíš
Súkr. SOŠ tech. Dr. Janského 10, Žiar nad Hronom Žiar nad Hronom

Dievčence prišli na svoje majstrovstvá do Krupiny 11.2.2014 a tak ako pred rokom sa ich zúčastnilo len päť družstiev. Tieto hrali v jednej skupine systémom každý s každým. Bez jediného zaváhania celou súťažou prešlo družstvo dievčat z OA Lučenec. O poradí na 2. až 4. mieste rozhodovali vzájomne zápasy, lebo všetky 3 družstvá mali po 2 víťazstvá. Najlepšie skóre v tabuľke mali dievčence z Technickej akadémie Zvolen, a tak sa umiestnili na 2. mieste. Za nimi skončilo domáce družstvo dievčat z GAS Krupina, ktoré pri neúčasti svojej najlepšej hráčky neobhájilo minuloročné prvenstvo a ostali len tretie. Aj dievčatá z OA Lučenec si týmto víťazstvom zabezpečili účasť na majstrovstvách Slovenska. Tieto budú v obidvoch kategóriách 13. a 14. marca opäť v Krupine. Veríme, že víťazi krajských majstrovstiev sa v tvrdej konkurencii nestratia a budú úspešne reprezentovať Banskobystrický kraj.

Mgr. Viliam Sýkora