Majstrovstvá kraja v ľahkej atletike

V Banskej Bystrici sa 4. júna 2009 uskutočnili „MAJSTROVSTVÁ KRAJA V ĽAHKEJ ATLETIKE“. Okres Krupina reprezentovali víťazné družstvá a jednotlivci z „Majstrovstiev okresu“. V súťaži dievčat to bolo družstvo z Gymnázia A. Sládkoviča v Krupine, a v kategórii chlapcov družstvo ZŠ Školská 10, Krupina.

Veľmi úspešne si počínali dievčatá z krupinského gymnázia, ktoré v celkovom hodnotení získalo 2. miesto, hneď za Osemročným športovým gymnáziom z Banskej Bystrice. Družstvo tvorilo 10 dievčat a v zložení Eva Fekiačová, Veronika Verónyová, Silvia Ľuptáková, Žofia Oboňová, Laura Vicianová, Lucia Bartková, Katarína Kamasová, Dominika Juríčeková, Veronika Kralj, Alena Trtolová pod vedením svojej trénerky a učiteľky telesnej výchovy v jednej osobe Oľgy Kvasovej sa vypli k výborným výkonom vo svojich disciplínach.

Najúspešnejšími jednotlivkyňami boli: Silvia Ľuptáková – umiestnila sa na 2. mieste vo vrhu guľou, Eva Fekiačová bola 3 v behu na 300 m a na 3 mieste skončila aj štafeta 4 x 60 m v zostave Eva Fekiačová, Žofia Oboňová, Laura Vicianová, Veronika Verónyová.

Je potešujúce, že naše žiačky sa dokázali presadiť aj v silnej konkurencii škôl, ktoré sú na šport zamerané a určite nepovedali svojim umiestnením v tomto školskom roku posledné slovo.

Alena Sliacka