MINI-ERASMUS 2019

Gymnázium A. Sládkoviča sa každý rok zapája do štvordňového programu MiniErasmus, v ktorom si študenti vyskúšajú vysokoškolský život. Počas týždňa navštevujú vysokú školu, kde by chceli študovať. Zúčastňujú sa prednášok, poobedňajších stretnutí s budúcimi zamestnávateľmi a získavajú kontakty so súčasnými študentmi konkrétnych fakúlt. V tomto roku sa projekt začal 18. novembra 2018, kedy sa všetky naše tri vybrané študentky presunuli do Bratislavy. Našu školu reprezentovali Dominika Franeková, Dominika Vilhanová z 3.G a Svetlana Botlová zo 4.G.  V tento deň sa zúčastnili otváracieho ceremoniálu, ktorý otvorila známa moderátorka Veronika Cifrová – Ostrihoňová. Nasledujúce tri dni dievčatá dochádzali na školu, ktorú si vybrali. Svetlana Botlová navštevovala Fakultu matematiky, fyziky a informatiky UK, Dominika Vilhanová  Paneurópsku vysokú školu, Fakultu práva a Dominika Franeková navštevovala  Fakultu psychológie.  Sme radi, že študentky si mohli vyskúšať a zažiť vysokoškolský život aspoň na pár dní.

Dominika Vilhanová, študentka 3.G
„Chodievali sme na prednášky a semináre so študentmi (väčšinou 2. ročník bakalárskeho štúdia). Taktiež sme sa počas projektu mohli zapojiť do rôznych aktivít ako bol napríklad Networking night, Lubokviz, motokáry, Flashmob a podobne. Náš týždeň končil v stredu (21.11.), ktorý nám prišiel ukončiť Gabo Žifčák. Tento projekt hodnotím veľmi pozitívne, lebo už nemusím dostavať informácie z druhej ruky, ale sama som zažila o čom je vysoká škola a ako to tam prebieha. Taktiež som spoznala veľa nových a zaujímavých ľudí a spoznala bližšie aj naše hlavné mesto. Určite odporúčam každému, kto chce ísť na výšku vyskúšať si Minierasmus, aby sa sám presvedčil, že či je tá jeho vysnívaná vysoká škola práve pre neho. “

MINI-ERASMUS 2019