NV4

Noc výskumníkov a Múzeum SNP v Banskej Bystrici

Dňa 30.9. 2022 privítalo zmoknuté mesto pod Urpínom žiakov 1.G a 3.G. Naše kroky viedli najprv k bránam obchodného centra Europa. Cieľom neboli lákavé výklady obchodov, ale ponuka podujatia NOC VÝSKUMNÍKOV. Prostredníctvom jednotlivých stánkov viacerých univerzít, stredných škôl a záujmových či vzdelávacích organizácií boli študentom prezentované najnovšie trendy v oblasti vedy, techniky a technológií. Skúmanie pralesov, chémia v potravinárstve, robotika, možnosti 3D tlače, vedecká hračka, práca tlmočníkov, počítačová grafika… Mohli sme pozerať, mohli sme sa pýtať a mohli sme sa aj dotýkať… V druhej časti exkurzie sa žiaci prostredníctvom expozície Múzea SNP ponorili do histórie. Videofilm, lektorský výklad a množstvo exponátov vo vitrínach múzea nám vytvorilo obraz udalostí, ktoré sú dôležitou kapitolou našich dejín a je dobré si ich pripomínať.

Noc výskumníkov a Múzeum SNP v Banskej Bystrici