OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ SÚŤAŽE OSLOBODENIE

Dnes 13.4. 2016 sa víťazi školského kola dejepisnej súťaže OSLOBODENIE na našej škole zúčastnili okresného kola v Centre voľného času v Krupine. Našu školu reprezentovali študenti 1. ročníka Svetlana Botlová, Lukáš Luciak a Branislav Priadka. Organizátorom súťaže  bol Slovenský zväz protifašistických bojovníkov – ZO Krupina a Centrum voľného času v Krupine. Súťaže sa zúčastnilo 7 družstiev.  5 družstiev tvorili žiaci zo základných škôl okresu Krupina (Krupina, Bzovík, Senohrad a Dudince) a 2 družstvá tvorili študenti stredných škôl z Krupiny – GAS Krupina a SOŠOaS Krupina. Súťaž bola rozdelená do 3 kôl, kde súťažiaci odpovedali na náhodne vygenerované čísla, ktoré skrývali zadanie otázky. Odpovede hodnotila porota, ktorú tvorili p. Petrenec, p. Prístavka a p. Lukáč, ktorí svojou odbornosťou posudzovali správnosť odpovedí. Po troch kolách sa body spočítali a súťaž sa vyhodnotila. Na prvom mieste zo stredných škôl sa umiestnili študenti Gymnázia A. Sládkoviča a na druhom mieste študenti SOŠOaS, zo základných škôl si prvé miesto vybojovala ZŠ Dudince. Každé družstvo získalo diplom a výhercovia vecné ceny. Všetkým výhercom gratulujeme.

Foto: CVČ Krupina

Okresné kolo dejepisnej súťaže Oslobodenie 2016