IMG_8453-1

ROADSHOW 2016

Vo štvrtok 6. októbra 2016 sme na gymnáziu privítali PhDr. Tatianu Kmecovú, mediálnu analytičku Kancelárie vedúceho Úradu vlády SR, ktorá prišla žiakom tretieho ročníka predstaviť súťaž Roadshow 2016. Vyhlasovateľom tejto súťaže je práve Úrad vlády SR a jej cieľom je priblížiť mladým ľuďom problematiku financovania rozličných projektov z Európskych štrukturálnych a investičných fondov a ponúknuť im možnosť vyskúšať si pripraviť projektový zámer na základe skutočných potrieb svojho regiónu. Žiaci boli oboznámení s nastavením operačných programov pre programové obdobie 2014 – 2020, potom sa zoznámili so vzorovým projektovým zámerom a s podmienkami súťaže. Teraz bude už len na nich, aby maximálne využili vlastnú nápaditosť a kreativitu a vypracovali  kvalitný projektový zámer, ktorý osloví odbornú porotu a žiaci získajú zaujímavé ceny nielen pre seba, ale aj pre gymnázium.

Mgr. Monika Strehárová

Roadshow 2016