SOČ

Študenti Gymnázia Andreja Sládkoviča v Krupine nadviazali aj v tomto školskom roku na úspešnú tradíciu SOČ. Pod odborným vedením svojich konzultantov pracovali na vybraných témach. Školského kola sa zúčastnili traja žiaci a porota navrhla, aby postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutočnilo na Strednej odbornej škole v Žarnovici.

Všetky práce boli vypracované na profesionálnej úrovni. Ich obsahová stránka, úroveň spracovania problematiky a dokumentácie spĺňali prísne kritériá hodnotenia. V rámci prezentácie prác si účastníci prehliadky zmerali svoje sily nielen vo svojich odborných vedomostiach, ale aj v schopnosti prezentovať výsledky práce na verejnosti.

V odbore história súťažila Lívia Pajerská zo septimy s prácou Anglicko v dobe viktoriáskej.

Katarína Miškovová zo septimy súťažila s prácou Skolióza. Téma a forma jej spracovania zaujali porotu i divákov. Katka získala v celkovom hodnotení 3. miesto.

Najmladším z trojice súťažiacich bol Vladimír Macko z kvarty. Spracoval všetky voľnočasové aktivity, ktoré naši študenti uskutočnili za ostatné štyri roky pri budovaní dubového hája. Jeho práca získala v krajskom kole 1. miesto a postup na celoštátne kolo, ktoré sa uskutočnilo 29. apríla – 1. mája v tomto roku v Liptovskom Hrádku.

Uznanie a poďakovanie si zaslúžia všetci, ktorí našu na školu reprezentovali, teda aj tí, ktorí sa medzi víťazmi neumiestnili. Vysoko oceňujeme ich niekoľkomesačnú prácu a vytrvalosť, ktorú vynaložili pri získavaní podkladov a spracovaní témy. Dokázali, že žiaci našej školy majú schopnosti stať aktívnymi, rozvíjať vlastné nápady a realizovať ich.