72196412_3002870163060848_3772037487065563136_n

sTOPa 2019 – Víťaz Miroslav Ištván

Názov ocenenia sTOPa nesie v sebe myšlienku zanechania stopy aktivitou, angažovanosťou, príkladom dobrej praxe v životoch mladých ľudí, ale aj celej komunity. Tento rok bol nominovaný aj náš študent Miroslav Ištván v kategórii „AKTÍVNY MLÁDEŽNÍK.  Kritéria na nomináciu do tejto kategórie boli viaceré. Musel to byť mladý človek do 30 rokov, ktorý svojimi aktivitami a záujmom o život v miestnej komunite, resp. škole prináša do nej hodnoty, ktoré ju obohacujú.  Je to osoba s morálnymi zásadami, ktoré sú príkladom pre život mládeže. Miroslav má od narodenia nevyliečiteľnú metabolickú chorobu, tzv. fenylketonúriu. Aj napriek tomuto ochoreniu sa ide za svojim snov stať sa moderátorom v rádiu, či televízii. Počas svojho štúdia na Gymnáziu A. Sládkoviča sa aktívne zapájal do diania na škole. Bol predsedom a členom Študentskej rady pri GAS, zúčastnil sa súťaže Sárova Bystrica, ktorá mu otvorila a ukázala ten správny smer, ktorým je moderovanie. Ale tým najdôležitejším projektom, ktorý mu otvoril obzory a definitívne ho nasmeroval na cestu stať sa moderátorom, bol projekt LEAD UP. Vďaka tomuto projektu si splnil sen, spoznal veľké množstvo osobností,  stretol svoju mentorku BEKY, navštívil TV Markíza, Rádio Express,  a dokonca zorganizoval svoju prvú moderátorskú talkshow „Študenti študentom“.

Srdečne Mirčimu gratulujeme a prajeme mu veľa šťastia na svojej ceste za vytúženým povolaním.

sTOPa 2019 - Víťaz Miroslav Ištván