Stužkové slávnosti 2013

Tešme sa, kým sme ešte mladí – znie preklad latinskej študentskej piesne Gaudeamus igitur. V týchto týždňoch ju počuť častejšie ako obvykle. Predvianočný čas je obdobím, kedy sa na stredných školách uskutočňujú stužkové slávnosti. Podujatie, na ktoré prichádzajú študenti so svojimi rodičmi a profesormi a na ktoré sa niekoľko týždňov svedomito pripravujú. Je to krásna oslava mladosti a vstupu do dospelosti. Jej symbolom sa stala zelená stužka, ktorú maturanti dostávajú od svojich triednych profesorov. Je to stužka nádeje, mladosti, symbol nadchádzajúcej skúšky dospelosti.

Aj maturantov našej školy GAS a OA v tomto roku čakajú kroky vedúce k samostatnosti a zodpovednosti. Pred tým stresujúcim obdobím však museli prejsť ešte jednou skúškou. Museli dokázať, že sa vedia spojiť, dohodnúť, rozdeliť si úlohy a vytvoriť tak sebe, svojim rodičom a profesorom nezabudnuteľný večer – stužkovú slávnosť.

Do prípravy na slávnostné podujatie sa zapojili žiaci všetkých 4 tried maturitného ročníka (4.OA, Oktáva, 4.A, 4.B). Dlhé hodiny strávené organizáciou a nacvičovaním programu priniesli bohaté ovocie a nefalšovanú radosť všetkých prítomných. Ak má byť stužková jedným z najkrajších večerov v živote študenta, tak tie, ktoré sa uskutočnili na našej škole, rozhodne prekonali všetky očakávania.

Všetkým maturantom ďakujeme za krásny a nezabudnuteľný zážitok. Ukázali nám, že sú schopní správať sa dospelo a zodpovedne, vedia si rozdeliť úlohy, ako aj pracovať v tíme. Veríme, že táto zodpovednosť ich bude sprevádzať aj počas maturity, príprave na prijímacie skúšky, ako aj v ďalšom živote.

A preto, milí maturanti, vykročte tou správnou nohou do tohto náročného obdobia, nech sa vám splnia všetky plány a túžby. Budeme vám držať palce. :)

RNDr. Iveta Slobodová