DEJ sutaz

Súťaž o dejinách 2. svetovej vojny

Dňa 6. apríla 2022 sa v priestoroch Gymnázia J. G. Tajovského v Banskej Bystrici uskutočnilo krajské kolo medzinárodnej súťaže o dejinách 2. svetovej vojny. Tohtoročná téma sa zamerala na vojnové udalosti a osobnosti európskych bojísk.
Súťaž vznikla na pôde gymnázia v Chebe a počas tridsaťročnej tradície sa pôvodne česká záležitosť zmenila na česko – slovenskú súťaž žiakov gymnázií.
V tomto roku sa súťaže zúčastnilo rekordných 327 súťažných družstiev ( gymnázií) a medzi nimi boli aj žiaci našej školy. Gymnázium A. Sládkoviča v Krupine reprezentovali žiaci tretieho ročníka Jakub Antal a Martin Bartík. Trojčlenné družstvo pôvodne dopĺňal Patrik Frčka, ale choroba mu zabránila v účasti a spolužiaci bojovali so súťažným trojkolovým testom v oslabení. Naši zástupcovia nesiahali na prvé miesta, ale ich súťaž hodnotíme pozitívne. Nazbierali skúsenosti, ktoré zúročia na budúci rok alebo ponúknu iným spolužiakom, ktorí o súťaž prejavia záujem.

DEJ sutaz