t1

TURISTICKÝ KURZ VYSOKÉ TATRY

V dňoch od 3. – 5. októbra sa žiaci 4. ročníka zúčastnili turistického kurzu vo Vysokých Tatrách. Po niekoľkohodinovej ceste vlakom úspešne dorazili na Štrbské pleso, kde sa ubytovali a začali svoju prvú túru k vodopádu Skok. Hneď v prvý deň sa na vlastnej koži presvedčili, aké premenlivé je počasie v Tatrách, ale ani to ich od túry neodradilo. Po úspešnom výstupe ich čakalo prekvapenie v podobe kamzíkov. Na druhý deň sa žiaci vybrali do Aquacity Poprad, kde sa zregenerovali a vybláznili na tobogánoch. Ich ďalšou zastávkou bola návšteva múzea TANAP- u v Tatranskej Lomnici, kde sa žiaci mohli dozvedieť o faune a flóre Vysokých Tatier, o ich geológii a geomorfológii. Po návrate deň zavŕšili krásnou prechádzkou okolo Štrbského plesa. Posledný deň sa žiaci vybrali na Popradské pleso a taktiež sa zastavili pri Symbolickom cintoríne, kde sú na pamiatku obetiam Vysokých Tatier umiestnené pamätné tabule s menami ľudí, ktorí zahynuli vo Vysokých Tatrách. Po úspešnej túre sa žiaci pobalili a unavení, ale plní zážitkov, vyrazili smer Krupina. Za organizáciu turistického kurzu ďakujeme pani Mgr. Janke Izákovej a pánovi Mgr. Marekovi Janekovi.

TURISTICKÝ KURZ VYSOKÉ TATRY